"To element walki o prawdę". 38 lat temu komuniści zabili ks. Popiełuszkę. Premier o haniebnej roli Urbana

"Postawa księdza Jerzego Popiełuszki wyraża najpiękniej istotę Solidarności" - powiedział przy grobie zamordowanego 38 lat temu ks. Jerzego Popiełuszki premier Mateusz Morawiecki. Mówił też o osobie, która kryła sprawców morderstwa kapłana. - Jerzy Urban nie tylko krył morderców księdza Jerzego, ale robił wszystko, żeby zakłamać tamtą rzeczywistość - wskazywał.

Mateusz Morawiecki
fot. Kancelaria Premiera

38 lat temu, najprawdopodobniej 19 października 1984 r., ks. Jerzy Popiełuszko, duszpasterz ludzi pracy i kapelan „Solidarności”, został zamordowany przez funkcjonariuszy komunistycznego IV Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. To kolejna rocznica śmierci ks. Jerzego, w trakcie której wspomina się tego wybitnego kapłana. 

"Postawa księdza Jerzego Popiełuszki wyraża najpiękniej istotę Solidarności. Jest dla nas chlubą i zaszczytem wypełniać jego dziedzictwo" - mówił przy grobie ks. Popiełuszki premier Mateusz Morawiecki, dodając:

Wielu wspaniałych działaczy Solidarności, ludzi podziemia Solidarności bało się, ale jednocześnie realizowali testament wolności i solidarności (...) Jestem wdzięczny wszystkim, którzy pamiętają o ks. Popiełuszce. 

Szef polskiego rządu nie omieszkał wspomnieć również o innej osobie - zmarłym niedawno komunistycznym aparatczyku Jerzym Urbanie. 

- Boli trochę, że inny Jerzy, Jerzy Urban, w kabaretowej postaci, próbował odbudować swój wizerunek, wytłumaczyć swoją postawę i przez niektórych jest uważany jako ten, który walczył o wolność słowa. To niesamowite pomieszanie fałszu, kłamstwa. Urban nie tylko krył morderców księdza Jerzego, ale robił wszystko, żeby zakłamać tamtą rzeczywistość. Przez wielu z nas nazywany był Goebbelsem stanu wojennego, musimy zdawać sobie z tego świadomość. To element walki o prawdę

- powiedział Morawiecki.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Jerzy Popiełuszko #Mateusz Morawiecki

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo