Co znany aktor mówił o sądach? Jerzy S.: Mogą mnie sprawiedliwie, z czarną opaską na oczach osądzić

Jerzy S., miał wczoraj (mając 0,7 promila alkoholu w organizmie) potrącić motocyklistę, a następnie próbować zbiec z miejsca zdarzenia. Według doniesień medialnych tłumaczył że wypił wino. Co ciekawe, znany aktor brał udział w kampanii, w której „bronił” sądów. „Chciałbym mieć jedną pewność, że ten sąd nie jest poddany żadnej presji. (…) Mogą mnie sprawiedliwie, z czarną opaską na oczach osądzić” – powiedział.

Jerzy S.
twitter.com/DariuszMatecki/

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na ul. Mickiewicza w Krakowie ok. godz. 17. "Z naszych ustaleń wynika, że znany aktor jadący lexusem potrącił motocyklistę. Zamiast jednak udzielić pomocy poszkodowanemu próbował uciec z miejsca wypadku, co uniemożliwił mu inny z kierowców, zajeżdżając drogę swoim samochodem. O wszystkim poinformował też policję" - napisał portal tvp.info.

Potrącił motocyklistę i chciał zbiec

Podkom. Barbara Szczerba z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej w Krakowie poinformowała, że policja bada okoliczności wypadku.

Mężczyzna kierujący motocyklem z obrażeniami niezagrażającymi życiu został przetransportowany do szpitala

- podała policjantka.

Z informacji RMF FM wynika, że aktor jechał ulicą Mickiewicza. Miał zahaczyć jadącego obok motocyklistę o łokieć i odjechać. Rozgłośnia podaje, że kierowca jednośladu miał dogonić samochód Jerzego S., który przyznał się do spowodowania zdarzenia. Tłumaczył, że pił wino.

Wolne sądy

Warto przypomnieć, aktywność znanego aktora w czasie, gdy organizowane były różnego rodzaju inicjatywy „w obronie wolnych sądów”. Jerzy S. mówił wówczas pod jakimi warunkami gotów jest poddać się odpowiedzialności karnej z „czarną opaską na oczach”. 

Ruszając wodze wyobraźni wyobrażam sobie, że musiałbym stanąć przed obliczem sądu, to chciałbym mieć jedną pewność, że ten sąd nie jest poddany żadnej presji, żadnej opcji, żadnemu naciskowi na przykład partyjnemu. Wtedy takiemu sądowi poddam się z ufnością. I takich sądach marzę i w takie sądy wierzę, że mogą mnie sprawiedliwie, z czarną opaską na oczach osądzić

– mówił na nagraniu Jerzy S.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Polska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo