Co z 13, 14 i 15 emeryturą? Mentzen by je skasował. „Nie są to za bardzo potrzebne programy”. WIDEO

Wydaje mi się, że nie są to za bardzo potrzebne programy [13-14 i 15 emerytura] - powiedział nowo wybrany szef partii KORWiN Sławomir Mentzen.

Sławomir Mentzen
Twitter/SlawomirMentzen

Na sobotnim kongresie partii KORWiN Sławomir Mentzen został wybrany na prezesa tego ugrupowania. Za wyborem Mentzena głosowało 302 delegatów, 14 było przeciwnych, i 10 wstrzymało się od głosu. Polityk został wcześniej sam wskazany przez Korwin-Mikkego na swojego następcę.

Mentzen goszcząc dziś w „Gościu Radia Zet” został zapytany o świadczenia emerytalne.

Ja wiem, że mamy inflację, ale zwróćmy uwagę na to, że akurat emerytury są waloryzowane o inflację, w związku z czym kto jak kto, ale emeryci na inflacji nie cierpią

- powiedział Mentzen.

Ale na tym nie skończył.

Emeryci nie mają kredytów hipotecznych, bo już mają mieszkania na własność, w związku z czym nie cierpią na inflacji, nie cierpią na podnoszenie stóp procentowych. Pytanie, czy to jest rzeczywiście ta grupa społeczna, której w tym momencie trzeba tak bardzo pomagać

– pytał polityk Konfederacji. I stwierdził:

Wydaje mi się, że nie są to za bardzo potrzebne programy (13-14 i 15 emerytura)

- powiedział.

Czternasta emerytura to kolejne w 2022 r. dodatkowe roczne świadczenie pieniężne. We wrześniu czternastkę w pełnej wysokości otrzymało w sumie ok. 7,7 mln osób, których świadczenie podstawowe nie przekracza 2900 zł brutto. W przypadku osób ze świadczeniem o wysokości między 2900 zł a 4188,44 zł czternasta emerytura była zmniejszana zgodnie z zasadą złotówka za złotówkę.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w przyszłym roku będzie, i trzynastka, i czternastka. "Musi być tak, żeby budżety emerytów były ochronione" – zapewnił.

Z kolei prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił, że chcą zmienić czternastkę w trwałe świadczenie.

Nie takie jednoroczne, jak było początkowo planowane, tylko trwałe

- powiedział Jarosław Kaczyński.

 Źródło: Niezalezna.pl, 300polityka.pl, PAP

 

#polityka

wb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo