​Drogi Michniku!

  

Piszę do Ciebie pełen przerażenia. Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że w Polsce nie było skutecznego śledztwa w sprawie zgonu Grzegorza Przemyka. Uznał, że Polska naruszyła artykuł 2 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (prawo do życia), bo w kraju nie wyjaśniono jego śmierci i nie ukarano winnych.

Tym samym Europa Zachodnia ostatecznie stanęła po stronie faszyzmu. Wróciły czasy brunatnego mroku. A tak się staraliśmy. Pamiętam, jak tłumaczyłeś temu motłochowi, że należy „odpieprzyć się od generała”, bo to człek pełen honoru. On i ten wspaniały mąż stanu, jakim był Kiszczak. Pamiętam, jak pomogliśmy ich koleżkom z PZPR u zachować wpływy w III RP, a nawet odzyskać władzę za czasów Olka Kwaśniewskiego. Jednak na nic zdały się nasze heroiczne walki z faszystowskimi hordami wylewającymi się z IPN u. Z ich mową nienawiści i zajadłością. Nie rozumiem, jak tak światli ludzie, jak ci Europejczycy, mogli nie zrozumieć, że grzebanie w mrokach przeszłości jest nie tylko bezsensowne, ale i groźne dla demokracji, bo przecież Ty i ja, i nasi kumple mogliby wtedy stracić władzę, a społeczeństwo dowiedzieć się za dużo. Boję się, Adamie. Chyba już tylko Putin może tu pomóc. Twój Sewek B.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts