Meksyk: Nieznani sprawy wpadli do baru i zabili 12 osób

Nieznani sprawcy zastrzelili w ubiegły wtorek w godzinach wieczornych sześć kobiet i sześciu mężczyzn w jednym z barów w meksykańskim mieście Iraputo. Informację przekazały lokalne władze. To już nie pierwsza śmiertelna strzelanina w stanie Guanajuato, w którym od lat trwa brutalna wojna między rywalizującymi gangami narkotykowymi.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Skitterphoto

Podczas strzelaniny trzy osoby zostały ranne, policji nie udało się na razie schwytać sprawców - przekazano w oświadczeniu władz miasta.

Leżący w środkowym Meksyku stan Guanajuato jest ważnym ośrodkiem przemysłu motoryzacyjnego. W ostatnich latach dochodziło w nim do gwałtownych aktów przemocy powiązanych z wojną rywalizujących ze sobą gangów narkotykowych - informuje Reuters.

21 września w innym mieście tego stanu - Tarimoro, w podobnym ataku na bar zastrzelono 10 osób.

Od 2006 roku, gdy rząd Meksyku rozpoczął kontrowersyjną operację militarną przeciw kartelom w wojnach narkotykowych, zginęło około 340 tys. osób. Większość tych zabójstw przypisywana jest organizacjom przestępczym.

Rządzący od 2018 r. prezydent Manuel Lopez Obrador wciąż zmaga się z realizacją swojej obietnicy zmniejszenia skali przemocy w Meksyku - zaznacza Reuters.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Meksyk #strzelanina #mordestwo

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo