Macierewicz odpowiada „Wyborczej”: To brutalny, polityczny atak na ekspertów zespołu

„Gazeta Wyborcza” zaatakowała ekspertów z Parlamentarnego Zespołu ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r. powołując się na źródła w prokuraturze.

Mariusz Troliński/Gazeta Polska
„Gazeta Wyborcza” zaatakowała ekspertów z Parlamentarnego Zespołu ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r. powołując się na źródła w prokuraturze. – Po raz pierwszy od początku trwania śledztwa prokuratura w tak brutalny sposób zaatakowała niezależnych ekspertów – skomentował dla niezalezna.pl tekst „GW” Antoni Macierewicz przewodniczący zespołu parlamentarnego.

- Szczegółowo odniosę się do tego ataku dzisiaj na konferencji prasowej, która rozpocznie się około godziny 13:30 w Sejmie. Ta sprawa nie może zostać pozostawiona bez komentarza. Mamy tu do czynienia z totalną manipulacją i stekiem kłamstw. W tej chwili składam zawiadomienie do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prokuratora Marcina Maksjana z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie oraz innych prokuratorów, którzy ujawnili zeznania świadków „Gazecie Wyborczej”, wnioskując o natychmiastowe odsunięcie ich od śledztwa smoleńskiego. Mamy do czynienia z atakiem politycznym na niezależnych ekspertów z parlamentarnego zespołu, który funkcjonuje w ramach polskiego parlamentu – powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl nam Antoni Macierewicz.

„Gazeta Wyborcza” nie podaje wprawdzie źródła skąd ma informacje na temat zeznań ekspertów, natomiast cytowany jest obszernie kpt. Marcin Maksjan - rzecznik prokuratury.
 
Pełnomocnicy z którymi rozmawiała niezalezna.pl zaprzeczają, by kiedykolwiek rozmawiali z „Gazetą Wyborczą”.

 

 Źródło: niezalezna.pl

mg,dk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo