TYLKO U NAS. Pomaga w opiece nad ks. Małkowskim i mówi Niezalezna.pl: "Ksiądz żyje i ma się dobrze"

"Rozmawiałem dziś z bratem rodzonym księdza, który się nim opiekuje. Powiedział, że wszystko jest w porządku, że ksiądz żyje i ma się dobrze, w miarę oczywiście zdrowia swojego" - mówi w rozmowie z Niezalezna.pl Piotr Siestrzeńcewicz, jedna z osób pomagająca w opiece nad księdzem Stanisławem Małkowskim. Fałszywa informacja o śmierci kapłana obiegła dziś niemal wszystkie media - wszystko na podstawie wpisu na Twitterze.

Ks. Stanisław Małkowski
fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

W nocy na Twitterze pojawiła się informacja o rzekomej śmierci ks. Stanisława Małkowskiego, zasłużonego kapłana archidiecezji warszawskiej, kapelana "Solidarności", działacza opozycji w czasach PRL. Wiele mediów, w tym portale wpolityce.pl czy tysol.pl, podały informację o śmierci księdza na podstawie tego twitterowego wpisu. Depeszę nadała nawet Polska Agencja Prasowa. 

Portal Niezalezna.pl dotarł do osób opiekujących się księdzem i potwierdził, że to fałszywa informacja! Ksiądz Stanisław Małkowski żyje. 

- To nieprawdziwa informacja, rozmawiałem dziś z bratem rodzonym księdza, który się nim opiekuje. Powiedział, że wszystko jest w porządku, że ksiądz żyje i ma się dobrze, w miarę oczywiście zdrowia swojego - powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl Piotr Siestrzeńcewicz.

- Pół godziny temu rozmawiałem z bratem księdza. Ja pomagam księdzu też od kilkunastu lat. Stan jego zdrowia jest stabilny

- dodał. 

Pytamy pana Piotra, skąd taka informacja mogła wypłynąć. On sam jest zdziwiony.

- Wczoraj już ludzie do mnie wydzwaniali i pytali, czy ksiądz żyje, ale nie wiem, skąd się to zaczęło

- zaznaczył.

Przypomnijmy więc jeszcze raz: informacja o śmierci ks. Stanisława Małkowskiego, podawana przez wiele mediów, jest nieprawdziwa. Ksiądz żyje, o czym portal Niezalezna.pl poinformował zgodnie z prawdą. Zachęcamy do czytania rzetelnych mediów, a księdzu Stanisławowi życzymy dużo zdrowia.

Informację o śmierci ks. Małkowskiego zdementował już też oficjalnie rzecznik kurii:

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#ks. Stanisław Małkowski

Grzegorz Broński,Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo