Jaruzelski bez fikcji – zobacz, jeśli chcesz poznać prawdę

Już jutro 17 września, w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, w warszawskich Hybrydach o godzinie 18.00 odbędzie się oficjalna prezentacja ukończonej już „Księgi Prawdziwych Zasług Wojciecha

Młodzi dla Polski; mat. pra
Już jutro 17 września, w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, w warszawskich Hybrydach o godzinie 18.00 odbędzie się oficjalna prezentacja ukończonej już „Księgi Prawdziwych Zasług Wojciecha Jaruzelskiego”. Spotkanie na którym podsumowane zostanie kompleksowe opracowanie nad którym, pracowało wielu historyków poprowadzi red. Dorota Kania.

- W czerwcu na wieść o możliwym obchodzeniu 90 urodzin Wojciecha Jaruzelskiego w polskim Sejmie oraz przygotowywaniu dla niego księgi pamiątkowej sławiącej go jako patriotę i męża stanu (sic!) wspólnie postanowiliśmy stworzyć prawdziwą księgę jego dokonań wobec Polaków i Polski. Nie zgadzamy się na jawną propagandę środowisk lewicowych, które człowieka winnego zniewoleniu Polaków w ramach PRL stawiają na piedestale - tłumaczą inicjatorzy powstania księgi.

Publikacja omawia poszczególne wydarzenia oraz decyzje Wojciecha Jaruzelskiego od początków jego służby wojskowej w latach 1943-45 po działalność w III RP. Szczegółowo zostały przypomniane m.in. sposób zaangażowania w zwalczanie podziemia niepodległościowego, represje wobec żołnierzy WP i AK, walkę z Kościołem, antyniemieckie czystki w wojsku, inwazję na Czechosłowację, masakrę na Wybrzeżu, okoliczności podjęcia decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego a także jego przebieg. W publikacji pojawiają się też historie mniej znane, jak zgoda na zestrzelenie polskiego cywilnego samolotu Dionizego Bielańskiego w lipcu 1975 roku czy zaangażowanie w sprawę księdza Jerzego Popiełuszki. Ponadto w księdze znalazły się też zdjęcia oraz grafiki związane z omawianymi wydarzeniami.

Jak ustalił portal niezalezna.pl koncepcja księgi rozwijała się przez wiele miesięcy, a cały projekt z biegiem czasu przybierał coraz bardziej ambitne ramy. Inicjatorzy powstania księgi (stowarzyszenie Młodzi dla Polski oraz członkowie kilku organizacji patriotycznych – stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej, Fundacji Sapere Aude oraz stowarzyszenia KoLiber) zdecydowali się poświęcić na przygotowanie księgi znacznie więcej czasu niż początkowo planowano.
 
Publikację przygotowano we współpracy ze znanymi i cenionymi historykami – prof. Andrzejem Nowakiem, prof. Janem Żarynem i prof. Wojciechem Roszkowskim. Opracowanie liczy sobie 20 kart i prezentuje niechlubne wydarzenia z życia i decyzje podejmowane przez Jaruzelskiego, które skierowane były przeciw narodowi polskiemu.
 
Wraz z prezentacją księgi w Hybrydach odbędzie się debata o życiorysie Jaruzelskiego oraz edukacji historycznej.  Spotkanie poprowadzi red. Dorota Kania.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku

 

 


Źródło: niezalezna.pl,Młodzi dla Polski

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo