Jaruzelski bez fikcji – zobacz, jeśli chcesz poznać prawdę

  

Już jutro 17 września, w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, w warszawskich Hybrydach o godzinie 18.00 odbędzie się oficjalna prezentacja ukończonej już „Księgi Prawdziwych Zasług Wojciecha Jaruzelskiego”. Spotkanie na którym podsumowane zostanie kompleksowe opracowanie nad którym, pracowało wielu historyków poprowadzi red. Dorota Kania.

- W czerwcu na wieść o możliwym obchodzeniu 90 urodzin Wojciecha Jaruzelskiego w polskim Sejmie oraz przygotowywaniu dla niego księgi pamiątkowej sławiącej go jako patriotę i męża stanu (sic!) wspólnie postanowiliśmy stworzyć prawdziwą księgę jego dokonań wobec Polaków i Polski. Nie zgadzamy się na jawną propagandę środowisk lewicowych, które człowieka winnego zniewoleniu Polaków w ramach PRL stawiają na piedestale - tłumaczą inicjatorzy powstania księgi.

Publikacja omawia poszczególne wydarzenia oraz decyzje Wojciecha Jaruzelskiego od początków jego służby wojskowej w latach 1943-45 po działalność w III RP. Szczegółowo zostały przypomniane m.in. sposób zaangażowania w zwalczanie podziemia niepodległościowego, represje wobec żołnierzy WP i AK, walkę z Kościołem, antyniemieckie czystki w wojsku, inwazję na Czechosłowację, masakrę na Wybrzeżu, okoliczności podjęcia decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego a także jego przebieg. W publikacji pojawiają się też historie mniej znane, jak zgoda na zestrzelenie polskiego cywilnego samolotu Dionizego Bielańskiego w lipcu 1975 roku czy zaangażowanie w sprawę księdza Jerzego Popiełuszki. Ponadto w księdze znalazły się też zdjęcia oraz grafiki związane z omawianymi wydarzeniami.

Jak ustalił portal niezalezna.pl koncepcja księgi rozwijała się przez wiele miesięcy, a cały projekt z biegiem czasu przybierał coraz bardziej ambitne ramy. Inicjatorzy powstania księgi (stowarzyszenie Młodzi dla Polski oraz członkowie kilku organizacji patriotycznych – stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej, Fundacji Sapere Aude oraz stowarzyszenia KoLiber) zdecydowali się poświęcić na przygotowanie księgi znacznie więcej czasu niż początkowo planowano.
 
Publikację przygotowano we współpracy ze znanymi i cenionymi historykami – prof. Andrzejem Nowakiem, prof. Janem Żarynem i prof. Wojciechem Roszkowskim. Opracowanie liczy sobie 20 kart i prezentuje niechlubne wydarzenia z życia i decyzje podejmowane przez Jaruzelskiego, które skierowane były przeciw narodowi polskiemu.
 
Wraz z prezentacją księgi w Hybrydach odbędzie się debata o życiorysie Jaruzelskiego oraz edukacji historycznej.  Spotkanie poprowadzi red. Dorota Kania.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Młodzi dla Polski


Wczytuję komentarze...

Kolejny występek „znanego” wójta i znów pod wpływem alkoholu. Tym razem zaatakował policjantów!

/ Arkadiusz Ławrywianiec/Gazeta Polska

  

Znów głośno jest o wójcie Żelazkowa Sylwiuszu J. Samorządowiec znany z niechlubnych występków, tym razem został zatrzymany przez policję podczas I Kaliskiego Marszu Równości, ponieważ "szarpał się z funkcjonariuszami". - Stwierdzano u niego prawie 2 promile alkoholu w organizmie - poinformowała rzecznik prasowa kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

Do zdarzenia doszło dzisiaj na Głównym Rynku w Kaliszu podczas I Kaliskiego Marszu Równości. Do operatora kamery jednej z ogólnopolskich stacji telewizyjnych zaczął wykrzykiwać i wymachiwać rękami mężczyzna.

- Zaczął utrudniać mi wykonywanie zdjęć. Krzyczał, jakim prawem go nagrywam

- relacjonował operator.

Po chwili na miejsce zdarzenia przyszli policjanci, którzy próbowali rozmawiać z mężczyzną, ale ten "zaczął się szarpać z funkcjonariuszami" - powiedziała rzecznik prasowy kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

Wyjaśniła, że 60-letniego mężczyznę zatrzymano w związku z naruszeniem nietykalności funkcjonariuszy, za co grozi do 3 lat więzienia.

Zatrzymanym jest wójt wielkopolskiej gminy Żelazków Sylwiusz J., u którego badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu organizmie. Mężczyznę zatrzymano do wytrzeźwienia na policyjnej izbie, dlatego - jak wyjaśniła Anna Jaworska-Wojnicz - czynności z jego udziałem będą wykonywane jutro.

Wójt Żelazkowa wcześniej został oskarżony o znęcanie się nad rodziną i znieważenie funkcjonariuszy publicznych, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Sąd Rejonowy w Kaliszu nie wyznaczył pierwszego terminu rozprawy "ze względu na przebywającego na zwolnieniu lekarskim sędziego referenta" - informowała sędzia Anna Krysicka.

Sylwiusz J. od sierpnia 2017 roku ma założoną tzw. niebieską kartę.

[polecam:https://niezalezna.pl/255602-wojt-znecal-sie-nad-rodzina]

W październiku 2017 roku wójt Żelazkowa został skazany za udzielenie ślubu, bo był pod wpływem alkoholu.

Sąd Rejonowy w Kaliszu uznał wówczas, że Sylwiusz J. nie dopełnił obowiązków służbowych, działał na szkodę interesu publicznego oraz prywatnego i wymierzył mu 5 tys. zł grzywny.

W lipcu tego roku wójt "zabłysnął" po raz kolejny. Podczas rodzinnego festynu na terenie Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej wójt "wystąpił" na scenie. Potem okazało się, że awanturnik był pod wpływem alkoholu. Został przewieziony do kaliskiej komendy do wytrzeźwienia.

[polecam:https://niezalezna.pl/279512-festyn-rodzinny-z-wyjatkowym-wystepem-wojta-zobacz-w-jakim-stanie-wyszedl-na-scene-wideo]

W wyborach samorządowych w 2018 roku Sylwiusz J. uzyskał 2651 głosów, co stanowiło 58,06 procent. Na wójta został wybrany więc już w pierwszej turze.

Dziś w Kaliszu odbył się I Marsz Równości. "Rota dziełem lesbijki"; "Konopnicka jest z nami"; "Maria Dąbrowska też jest z nami, dniami i nocami" - m.in. takie hasła towarzyszyły uczestnikom manifestacji.

Nad bezpieczeństwem podczas marszu czuwało kilkuset policjantów z Kalisza i Poznania, którzy - jak powiedział PAP rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Andrzej Borowiak - dbali, "żeby nie doszło do żadnych incydentów i przypadków, w których musielibyśmy bardzo zdecydowanie reagować". Borowiak dodał, że w marszu wzięło udział ok. 400 osób.

Na trasie przemarszu protestowali członkowie i sympatycy Młodzieży Wszechpolskiej, ubrani w białe kombinezony. "To jest nasza ogólnopolska akcja czyszczenia ulic z zarazy zwanej LGBT" - powiedział jeden z uczestników protestu.

Za marszem podążał też samochód z fundacji "Prawo do życia" z banerem "Stop pedofilii". Przez megafon podawano informacje dotyczące m.in. ilości przeprowadzanych w Polsce aborcji.

Z kolei na Złotym Rogu na uczestników marszu czekali przeciwnicy, którzy krzyczeli: "Zakaz pedałowania".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl