Z OSTATNIEJ CHWILI

Premierzy Polski, Ukrainy i Litwy podpisali w sobotę w Kijowie wspólną deklarację, w ramach Trójkąta Lubelskiego • • • Premier Morawiecki w Kijowie: wzywamy cały wolny świat, by wspierał Ukrainę • • • Piotr Żyła trzeci w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Wygrał Słoweniec Anze Lanisek • • •

Potężny wybuch w irlandzkim mieście. Nie żyje dziesięć osób

Dziesięć ofiar śmiertelnych to najprawdopodobniej ostateczny bilans wybuchu na stacji benzynowej w miejscowości Creeslough na północy Irlandii. Policja podała, że nie ma już żadnych zaginionych, natomiast jedna z ośmiu osób w szpitalu jest w stanie krytycznym.

Twitter.com/Mayor Derry Strabane @mayordcsdc

Wybuch zniszczył nie tylko stację benzynową, ale także znajdujący się tuż obok niej budynek mieszkalny, na którego parterze mieścił się sklep spożywczy, poczta i zakład fryzjerski, oraz poważnie uszkodził sąsiedni budynek mieszkalny. Na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać samochody przygniecione gruzem oraz zniszczone budynki.

W sobotę po południu policja zaktualizowała bilans ofiar i poinformowała, że wśród zabitych jest czterech dorosłych mężczyzn, trzy dorosłe kobiety, dwoje nastolatków i kilkuletnia dziewczynka. Policja przekazała też, że nic nie wskazuje, by przyczyną eksplozji było zamierzone działanie i na razie najbardziej prawdopodobną wersją jest nieszczęśliwy wypadek.

Wybuch, do którego doszło po godz. 15 w piątek, całkowicie zniszczył stację benzynową oraz znajdujący się tuż obok niej budynek mieszkalny, na parterze którego mieściły się sklep spożywczy, poczta i zakład fryzjerski. Znacząco uszkodzony został również sąsiedni budynek.

Creeslough to niewielka, licząca ok. 400 mieszkańców miejscowość w hrabstwie Donegal na północy Irlandii. Z racji tego, że znajduje się niespełna 50 km od granicy, w akcji ratunkowo-poszukiwawczej, która prowadzona była przez całą noc, pomagały również służby z Irlandii Północnej.

To najtragiczniejszy wypadek w tej części Irlandii od dziesięcioleci.

"Ta tragedia jest strasznym ciosem dla społeczności, która jest blisko ze sobą zżyta i w której każda strata będzie odczuwana przez każdego członka społeczności i daleko poza nią"

- oświadczył prezydent Irlandii Michael D. Higgins. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo