Samorządowiec z Platformy Obywatelskiej zatrzymany. Usłyszał zarzuty korupcyjne

Samorządowiec Platformy Obywatelskiej - starosta kołobrzeski Tomasz T. - został zatrzymany. "Przedstawiono mu zarzuty mające charakter przestępstw korupcyjnych" – potwierdził rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Marcin Lorenc. Wcześniej do tej samej sprawy zatrzymani zostali m.in. kołobrzeski architekt i wójt gminy Kołobrzeg.

Tomasz T.
Facebook/Tomasz T.

Starosta kołobrzeski Tomasz T. (PO) został zatrzymany w czwartek. "Przedstawione zostały mu zarzuty mające charakter przestępstw korupcyjnych" – powiedział prok. Lorenc. Zaznaczył, że śledztwo, które prowadzi Prokuratura Regionalna w Szczecinie, jest rozwojowe i m.in. z tego względu prokurator nie ujawnia żadnych szczegółów w tej sprawie, nawet treści zarzutów, ograniczając się to tego, że są one korupcyjne.

Jednocześnie prok. Lorenc poinformował, że do sprawy zatrzymano także architekta z Kołobrzegu, który również usłyszał zarzuty korupcyjne i został już tymczasowo aresztowany. Jak podają lokalne media, to przewodniczący gminnej komisji urbanistyczno-architektonicznej w gminie wiejskiej Kołobrzeg.

Dodał, że oba zatrzymania i stawiane zarzuty dotyczą tego samego śledztwa, w toku którego ponad dwa tygodnie temu został zatrzymany m.in. wójt gminy Kołobrzeg. Zatrzymania, wójta gminy Kołobrzeg, dyrektora dużej firmy farmaceutycznej i wrocławskiego przedsiębiorcy dokonali funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie. Stało się to na gorącym uczynku, w chwilę po przyjęciu łapówki w kwocie 300 tys. zł, o czym biuro poinformowało 19 września br.

Zatrzymani w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie usłyszeli zarzuty korupcyjne w związku z przyjęciem łapówki w zamian za korzystne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Decyzją sądu wójt i dyrektor firmy farmaceutycznej zostali tymczasowo aresztowani.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#PO #samorząd

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo