Wiceminister ocenia manifestację opozycyjnych samorządowców. "Nie doczekałem się żadnej petycji"

W Warszawie protestowali dziś samorządowcy związani z opozycją. Co na to rząd? - Ten protest był protestem, podczas którego były wznoszone hasła o charakterze politycznym, dotyczące zmiany władzy, dotyczące politycznych postulatów - powiedział podczas konferencji Paweł Szefernaker wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Opozycyjni samorządowcy protestowali w stolicy
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Wiceminister skomentował manifestację zorganizowaną w Warszawie przez samorządowców z ruchu Tak! dla Polski. Samorządowcy, głównie związani z Koalicją Obywatelską, protestowali przeciwko działaniom rządu ws. wzrostu cen energii.

- Dziś o godzinie 12 przybyłem do Kancelarii Premiera, żeby oczekiwać na jakąś petycję, na jakiś list, jakieś punkty, które są propozycją rozwiązania sytuacji. Tymczasem po półtorej godziny oczekiwania w Biurze Przepustek nie doczekałem się żadnej petycji. Ci, którzy dzisiaj dotarli pod Kancelarię Premiera tutaj po drugiej stronie ulicy wykrzyczeli postulaty polityczne, związane ze zmianą władzy, antyrządowe. Nie było żadnego listu do premiera, żadnego listu do rządu, żadnych propozycji rozwiązania problemu

 - zaznaczył podczas konferencji prasowej wiceszef MSWiA.

Jak zapowiedział, kolejne rozmowy z samorządowcami odbędą się w połowie przyszłego tygodnia.

"W środę odbędzie się nadzywczajne - z inicjatywy rządu - posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu, na którym będą przedstawione rozwiązania dotyczące przede wszystkim dystrybucji węgla" - zapowiedział wiceminister. To fakultatywna propozycja dla samorządów, jeżeli dany samorząd uważa, że chce się w to włączyć, że ma takie możliwości, zapraszamy do tego" - dodał.

 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Paweł Szefernaker

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo