Rosja zmobilizowała 500 kryminalistów

Władze Rosji zmobilizowały 500 kryminalistów, by wzmocnić swoje wojska w okupowanej części obwodu donieckiego na wschodzie Ukrainy – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

pixabay.com/MarcelloRabozzi

W komunikacie napisano, że zmobilizowani przestępcy zaczęli już przyjeżdżać do obwodu donieckiego. Wszystkim przybywającym odbierane są telefony komórkowe. Dowódcy nowo tworzonych jednostek rekrutowani są spośród funkcjonariuszy rosyjskich sił bezpieczeństwa.

Według amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną wojska ukraińskie kontynuują kontrofensywę na wschodzie kraju i w coraz większym stopniu zagrażają rosyjskim pozycjom w okupowanym obwodzie ługańskim. Ukraińcy osiągnęli również w ostatnich dniach znaczne postępy w obwodzie chersońskim na południu.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w czwartek, że siły ukraińskie wyzwoliły w październiku dziesiątki miejscowości i obszar o powierzchni ponad 500 km kwadratowych w obwodzie chersońskim.

Jak zauważa Sky News, zastępca szefa władz okupacyjnych w Chersoniu Kyryło Stremousow oświadczył, że „generałowie i ministrowie” w Moskwie nie rozumieją problemów na linii frontu.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo