Dziś pogodnie i ciepło. Będzie nawet 21 stopni Celsjusza

Piątek ma być ładnym i pogodnym dniem. Jak powiedziała synoptyk IMGW Dorota Pacocha, zachmurzenie będzie przeważnie małe, a na południowym zachodzie temperatura wzrośnie do 21 stopni Celsjusza. W nocy w południowej połowie kraju spodziewane są mgły i zamglenia.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak przekazała Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, piątek będzie ładnym i pogodnym dniem.

Jeszcze rano na wschodzie i południu kraju miejscami będą utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 100 m, ale one będą stopniowo zanikać. W dzień zachmurzenie będzie przeważnie małe.

Synoptyk IMGW przekazała, że temperatura na południowym zachodzie wzrośnie do 21 stopni i to będzie najcieplejszy rejon Polski. Natomiast ok. 18 stopni spodziewanych jest w centrum kraju, 16 stopni powinny wskazać termometry na północnym wschodzie, a nad morzem 15-17 stopni.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków południowych. W Sudetach porywy wiatru osiągną do 60 km/h.

W nocy z piątku na sobotę pogodne niebo utrzyma się w południowej połowie kraju, ale za to wystąpią tam silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Na północną połowę kraju nadciągną chmury i tam zachmurzenie będzie umiarkowane i duże.

"Temperatura nad ranem wyniesie od 6 do 12 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby, miejscami umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach w porywach osiągnie do 60 km/h"

– powiedziała Dorota Pacocha.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo