Rosja w tarapatach. Brakuje im sprzętu

Otrzymaliśmy od naszych tureckich partnerów informację, że Rosja próbuje kupić za granicą 200 tys. kamizelek kuloodpornych i 500 tys. kompletów zimowej odzieży dla żołnierzy. Turcja już odmówiła Kremlowi - powiadomił minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow.

Zdjęcie ilustacyjne
pixabay.com

W ocenie przedstawiciela rządu, cytowanego przez gazetę internetową Ukrainska Prawda, próby importowania przez Moskwę wyposażenia wojskowego świadczą o tym, że "w Rosji jest z tym bieda". Reznikow ocenił, że obecne problemy Kremla z kontynuowaniem inwazji na Ukrainę i mobilizacją poborowych mogą doprowadzić do "załamania się rosyjskiego reżimu".

"W związku z porażkami na froncie Rosjanie podejmą jakieś decyzje personalne, kogoś obwinią, najprawdopodobniej wojskowych, ponieważ potrzebują czyjejś głowy. Ale władze już tego nie przetrwają, dojdzie do zmiany przywództwa" - prognozuje minister.

Jak dodał, rozmowy w sprawie zakończenia wojny i udzielenia Ukrainie gwarancji bezpieczeństwa będą już prawdopodobnie prowadzone z "nowym rosyjskim kierownictwem". 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina #wojna

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo