Ukraińcy skutecznie niszczą irańskie drony Rosjan

60 proc. z wykorzystanych przez Rosjan irańskich dronów Shahed-136, zostało zniszczonych przez ukraińskich żołnierzy. Informację przekazał przedstawiciel Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy. To nie jedyny sukces Ukraińców w walce z bezzałogowcami.

fot. Mostafa Roudaki/Mizan News Agency, Attribution, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=121807461

„Rosja użyła na Ukrainie 86 irańskich dronów typu Shahed-136, z których 60 proc. zniszczono”

- poinformował generał Ołeksij Hromow, wiceszef głównego zarządu operacyjnego Sztabu Generalnego. Jego wypowiedź opublikowano na Telegramie ukraińskiego ministerstwa obrony.

Shahed-131 i Shahed-136 to irańskie bojowe drony-kamikadze o zasięgu 2,5 tys. kilometrów, wykorzystywane przez rosyjskie wojska na Ukrainie. 26 sierpnia agencja AP powiadomiła, że Teheran przekazał Moskwie "setki bezzałogowców", decydując się na ten ruch mimo ostrzeżeń ze strony Waszyngtonu.

Hromow podał również, że od 30 września do 6 października Siły Zbrojne Ukrainy zlikwidowały 24 irańskie drony kamikadze Shahed-36, oznaczane przez Rosjan nazwą Gerań-2. W tym czasie siły rosyjskie użyły 46 dronów do ataków na obiekty wojskowe, infrastrukturę i pozycje wojsk ukraińskich.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo