"Aneksja Kaliningradu" hitem roku - cały świat śmieje się z Rosji. Czeskie koleje jadą do Kralovca!

Anektowanie przez Czechy Kaliningradu to już kultowa akcja trollingowa! Cały świat mówi o Kralovcu, dzięki któremu Republika Czeska zyskuje upragniony dostęp do morza. Rozgłos to również zasługa polityków, mediów, a także m.in. czeskich kolei, które włączyły się w akcję, "uruchamiając połączenie" do dawnego Kaliningradu.

Czeskie koleje włączyły się do akcji!
facebook.com/ceskedrahy

Rosjanie na okupowanych terenach Ukrainy przeprowadzili pseudoreferenda, w trakcie których pytali, czy dane regiony chcą przyłączyć się do Rosji. Żaden cywilizowany kraj nie uznaje jednak wyników tego żenującego przedstawienia, które Putin nazywa "referendum". Internauci zareagowali śmiechem na wyniki putinowskiego głosowania i przeszli do kontrofensywy, która przeszła najśmielsze oczekiwania.

W sieci pojawiła się mapka "aneksji" Kaliningradu i podziału go na pół, tak aby... Czesi uzyskali dostęp do morza. Ogłoszono, że ponad 97 proc. obwodu kaliningradzkiego "zagłosowało" za przyłączeniem się do Czech, a w niektórych miejscach było to nawet - wzorem Rosji - 102 procent. 

Akcję szybko podłapali politycy. Szef MSZ Czech pisał, że "partnerstwo z naszymi bałtyckimi sąsiadami nigdy nie było silniejsze". 

- Od trzech dni zagraniczni dziennikarze z różnych mediów dzwonią do mnie, aby upewnić się, że cała saga z Kralovcem to żart. Śmiali się i gratulowali wielkiego sukcesu. Jest to jednak zabawne. Dobrze, że coś nas znowu na chwilę połączyło

- skomentował czeski europoseł Tomas Zdechovsky, który nadał sprawie międzynarodowy bieg, udostępniając na Twitterze jeden z memów. 

Oprócz polityków, do trollingu przyłączyły się także media, które w prognozie pogody ujmowały również "anektowane" tereny. Tymczasem, do akcji wkraczają... czeskie koleje, które poinformowały oficjalnie o nowym połączeniu. "Nowość od grudniowej zmiany rozkładu jazdy. Jedziemy teraz także do Kralovca! Odkryj piękno Republiki Czeskiej!" - czytamy w zapowiedzi. 

[polecam:https://niezalezna.pl/459950-baltyccy-sasiedzi-juz-nie-kaliningrad-a-kr%C3%A1lovec-w-akcje-wysmiewania-rosjan-wlaczyl-sie-szef-czeskiej-dyplomacji]

Jednym z większych hitów memowych stał się jednak piwociąg Beer Stream 1, który ma uniezależnić Kralovec od rosyjskiego piwa. Przebiegać ma przez całą Polskę, nie omijając Warszawy. Powstał już nawet ten moncno zaawansowany graficznie projekt!

Krótko mówiąc: Czesi mają rozmach! A im większy rozmach w wyśmiewaniu Rosjan, tym większa frustracja putinowców. Rosyjskie media odnotowały fakt światowego rozgłosu z Kralovcem, ale nie znają się na żartach, bo twierdzą, że to "nieprawdopodobne". 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Královec #Kaliningrad

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo