USA: wzrosło poparcie dla pomocy Ukrainie! Wysyłanie broni Ukraińcom popiera aż 2/3 Amerykanów

Pomimo gróźb o użyciu broni jądrowej przez Kreml i problemów gospodarczych w Stanach Zjednoczonych rośnie poparcie Amerykanów dla wysyłania Ukrainie wsparcia militarnego. Zgodnie z wynikami opublikowanego dziś sondażu Ipsos i Reuters, za pomocą atakowanemu krajowi opowiada się już 2/3 mieszkańców USA.

M142 HIMARS
Autorstwa U.S. Department of Defense Current Photos - 140712-M-QH615-002, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=51075481

Według badania, procent Amerykanów popierających dalsze wsparcie wojskowe dla Kijowa wzrósł z 51 proc. w sierpniu do 66 proc. obecnie.

Ponadto 73 proc. badanych odpowiedziało twierdząco na pytanie, czy USA powinny w dalszym ciągu pomagać Ukrainie mimo rosyjskich ostrzeżeń o użyciu broni jądrowej.

Według sondażu, bardziej proukraińsko nastawieni są wyborcy Demokratów - wsparcie dla Ukrainy popiera 81 proc. z nich - niż Republikanów - 66 proc.

Odwrócenie trendu

Badanie może wskazywać na odwrócenie trendu odnotowanego w innych sondażach. Według sondaży Pew Research, z których ostatni został przeprowadzony w połowie września, liczba osób uważających, że wsparcie USA dla Ukrainy jest zbyt duże, wzrosła z 7 proc. w marcu, do 20 proc. we wrześniu, z czego wśród republikańskich wyborców więcej osób stwierdziło, że USA robią zbyt dużo niż zbyt mało lub wystarczająco.

Od początku rosyjskiej inwazji 24 lutego administracja Joe Bidena zobowiązała się przekazać Ukrainie broń o wartości 16,8 mld dolarów. Dodatkowo ponad 8 mld USD Waszyngton przeznaczył na bezpośrednie wsparcie ukraińskiego budżetu.

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#USA #wojna na Ukrainie #wsparcie dla Ukrainy

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo