Polska mistrzyni pod wrażeniem występu swoich następczyń

Dwukrotna mistrzyni Europy Aleksandra Jagieło nie ukrywa, że jest pod wielkim wrażeniem zwycięstwa polskich siatkarek nad Amerykankami 3:0 w mistrzostwach świata w Łodzi. "Liczyłam na niespodziankę, ale nie sądziłam, że możemy to uczynić w takim stylu" - przyznała.

twitter.com/PolskaSiatkowka/ screen

Nie milkną echa sensacyjnej wygranej biało-czerwonych nad mistrzyniami olimpijskimi. Jagieło, która jak przyznała bardzo przeżywa każdy mecz Polek, nie przypuszczała, że drużyna Stefano Lavariniego wygra w tak efektownym stylu.

"Całym sercem jestem z tym zespołem, mocno kibicuję mu. Każdy mecz też kosztuje mnie strasznie dużo nerwów. Miałam ogromną nadzieję, że jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę, ale nie sądziłam, że możemy uczynić to w takim stylu. Ogromne gratulacje dla dziewczyn i sztabu, bo to niesamowite wydarzenie" - powiedziała PAP znakomita przed laty siatkarka.

Początek tego meczu nie zwiastował tego, co może się wydarzyć, bowiem Polki przegrywały 0:5.

"Trochę zastanawiało mnie, dlaczego dziewczyny były takie zachowawcze, szczególnie w ataku. To nie było to, co one chciały pokazać. Nasz zespół nie wyszedł na boisko tak zdecydowany jak na Tajlandię czy Turcję. Była taka niepewność" - opowiadała.

Jej zdaniem kluczowym momentem był środek pierwszego seta, kiedy to w polskiej drużynie bardzo dobrze zafunkcjonował blok.

"Myślę, że zatrzymanie Andrei Drews i współpraca bloku z obroną spowodowało, że wreszcie "zaskoczyliśmy". Magda Stysiak świetnie wywiązywała się ze swojej roli, a Asia Wołosz z kolei pokazała w tym spotkaniu, jak ważnym jest ogniwem dla tej reprezentacji. Przyjęcie zagrywki nie było na najwyższym poziomie, mimo to Asia naprawdę wspięła się na wyżyny. Aż strach się bać, jakby wyglądała nasza gra przy lepszym przyjęciu" - podkreśliła.

Jagieło uważa, że na wyróżnienie zasłużyły nie tylko wszystkie zawodniczki, ale także sztab szkoleniowy.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Aleksandra Jagieło #siatkówka #mistrzostwa świata #siatkówka kobiet

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo