Odnaleziono zwłoki uprowadzonej rodziny

Szeryf hrabstwa Merced w Kalifornii poinformował w środę (czasu miejscowego) o odkryciu ciał czterech osób, w tym 8-miesięcznej dziewczynki, z rodziny porwanej dwa dni wcześniej. Podejrzany o zabójstwo mężczyzna usiłował popełnić samobójstwo i trafił do szpitala.

pixabay.com/fsHH

"Potwierdziły się nasze najgorsze obawy" – przyznał cytowany przez AP szeryf Vern Warnke, dodając, że zwłoki znaleziono w sadzie.

Władze pokazały wcześniej nagranie z monitoringu, przedstawiające porwanie 8-miesięcznej Aroohi Dheri, jej rodziców oraz wujka z siedziby rodzinnej firmy z rejonu San Joaquin Valley.

Porywacz, 48-letni Jesus Salgado, nie żądał okupu, ale zdaniem szeryfa było to przestępstwo motywowane finansowo. Po porwaniu użyta została karta bankomatowa jednej z ofiar.

Krewni zamordowanych twierdzili, że nic nie zostało skradzione z ich firmy transportowej, ale porwani mieli na sobie biżuterię. Z kolei rodzina Salgado skontaktowała się z władzami, zgłaszając, że w dzień po porwaniu przyznał się im do winy. Próbował odebrać sobie życie przed przybyciem policji do jego domu i jest hospitalizowany.

"Za każdym razem, kiedy odzyskiwał świadomość, był agresywny"

– pokreślił szeryf Warnke.

Salgado był wcześniej skazany na 11 lat więzienia m.in. za rabunek z użyciem broni palnej w hrabstwie Merced. Z więzienia wyszedł warunkowo w 2015 roku.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo