Pełna ciepła, miłości, zabawna... Premiera poruszającego dokumentu o Przybylskiej. „Ania” w kinach już w ten piątek!

5 października minęło 8 lat od śmierci popularnej i lubianej aktorki Anny Przybylskiej. To właśnie tego dnia w warszawskim Mutikinie odbyła się uroczysta premiera filmu pt. „Ania” w reżyserii Krystiana Kuczkowskiego i Michała Bandurskiego. Dokument do szerszej publiczności trafi już w piątek, 7 października.

Magdalena Żuraw

Anna Przybylska, czyli kochana przez widzów Marylka Baka z serialu "Złotopolscy", odeszła 5 października 2014 roku po długiej walce z chorobą. Historia życia aktorki to gotowy materiał na film - a ten w końcu powstał. - Po wielu miesiącach zapowiedzi film pt. "Ania", którego twórcami są Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski, stał się faktem - przypomina telemagazyn.pl.

Na wtorkowej premierze pojawił się Jarosław Bieniuk z dziećmi - Szymonem i Oliwią Bieniuk, siostra Anny Przybylskiej a także plejada gwiazd, w tym Andrzej Piaseczny, który wykonał swój utwór poświęcony pamięci aktorki i promujący produkcję:

Nie zabrakło również poruszającego występu Sylwii Grzeszczak, która wykonała tę piosenkę napisaną dla Anny Przybylskiej:

 


Dokument „Ania” to wzruszająca opowieść o nietuzinkowej kobiecie, pełnej ciepła i miłości, o popularnej aktorce, która pozostawiła w żalu nie tylko bliskich, ale także swoich wielbicieli. To film o Annie Przybylskiej, dziewczynie, która swoją osobowością fascynowała ludzi i którą kochała cała Polska - pisze portal TVP.

Film „Ania” zawiera niepublikowane dotąd materiały filmowe oraz pełne emocji wspomnienia rodziny, przyjaciół i współpracowników aktorki. Wspólne chwile z Anną Przybylską wspominają m.in.: jej partner Jarosław Bieniuk, córka Oliwia, mama oraz siostra aktorki.

Ale nie tylko. O tym, jaka była, opowiadają również reżyser Radosław Piwowarski oraz m.in.: Cezary Pazura, Michał Żebrowski, Jan Englert, Paweł Małaszyński, Paweł Wawrzecki, Szymon Bobrowski, Anna Dereszowska, Katarzyna Bujakiewicz, Andrzej Piaseczny.

Twórcami filmu są Michał Bandurski i Krystian Kuczkowski, autorzy głośnych dokumentów pt. „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie” oraz „Maryla. Tak kochałam”. Producentem filmu jest Paweł Gajewski.

 

 Źródło: niezalezna.pl, TVP, telemagazyn.pl

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo