Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Wielki mecz Polek! Mistrzynie olimpijskie rozbite w walce o ćwierćfinał siatkarskiego mundialu

Polki po kapitalnej grze pokonały 3:0 USA w rozgrywanym w Łodzi meczu drugiej fazy siatkarskich mistrzostw świata. Dzięki niespodziewanemu zwycięstwu z mistrzyniami olimpijskimi Biało-czerwone wciąż liczą się w walce o ćwierćfinał mundialu.

Polskie siatkarki sensacyjnie wygrały bez straty seta z USA na mistrzostwach świata

Po ciężkiej przeprawie z mistrzyniami świata - Serbkami - Biało-czerwone w środę zmierzyły się w Łodzi z mistrzyniami olimpijskimi. Wydawało się, że wyzwanie ponownie może przerosnąć polskie siatkarki. Początek pierwszej partii zdawał się potwierdzać te obawy. Amerykanki szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i przy wyniku 10:4 zdawały się kontrolować wydarzenia na boisku... Nic podobnego. Polki nie zamierzały się poddawać, a rywalki chyba poczuły się zbyt pewnie i przegrały partię.

Amerykanki dobrze zaczęły, później dominowały Polki

Jeszcze bardziej publiczność w Atlas Arenie mogła być zbudowana w kolejnym secie. Zespół prowadzony przez trenera Stefano Lavariniego grał kapitalnie. Fantastycznie funkcjonował polski blok, który wielokrotnie dla mistrzyń olimpijskich był zaporą nie do sforsowania. Świetnie rozgrywała piłkę Joanna Wołosz, z wyczyciem uruchamiając nasze środkowe. Wprawdzie trochę zamieszania wprowadziła do gry chińska sędzia Wang Ziling, która przy ewidentnym błędzie utrudniania rozegrania Amerykanek... przyznała im punkt, a dodatkowo ukarała żółtą kartką zszokowanego Lavariniego, ale Polek to nie powstrzymało.

Genialny występ polskich siatkarek

Cudownie ze środka atakowała Kamila Witkowska, regularnie punktowała Magdalena Stysiak i gospodynie mundialu bardzo pewnie wygrała seta. Świetny występ nasze siatkarki kontynuowały w trzeciej - jak się szybko okazało ostatniej - partii meczu. To był wspaniały występ polskich siatkarek, bez wątpienia najlepszy mecz kobiecej kadry od bardzo dawna. Ostatnio pokonaliśmy Amerykanki... 12 lat temu.

Biało-czerwone dzięki sensacyjnemu zwycięstwu z USA wciąż mogą awansować do ćwierćfinału mistrzostw świata. Potrzebują jednak zwycięstw w kolejnych spotkaniach z Kanadyjkami (piątek, godzina 20:30) oraz Niemkami (sobotę)

USA - Polska 0:3 (23:25, 20:25, 18:25)

Źródło: niezalezna.pl