Jest wiceprzewodniczącą komisji, nie zna składu KRRiT. Scheuring-Wielgus: "Nie mam pamięci do nazwisk"

Poseł Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy tak bardzo interesuje się sprawami omawianymi przez Komisję Kultury i Środków Przekazu, że nie zna nazwisk osób zasiadających w Krajowej Radzie Radiofonii Telewizji. "Nie mam pamięci do nazwisk" - tłumaczyła się w Radiu Zet. 

Joanna Scheuring-Wielgus
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Prowadząca audycję w Radiu Zet Beata Lubecka zapytała Joannę Scheuring-Wielgus, czy wie kto zasiądzie w KRRiT. Odpowiedź - zaskakująca, jak na wiceprzewodniczącą komisji, która m.in. wysłuchiwała kandydatów. Na pytanie, czy zna skład nowej KRRiT, odpowiedziała... "nie".

- Nie znam nazwisk wszystkich osób. Będzie, pani zaraz powiem, bo byłam nawet na tej komisji... pan Świrski, tak? No nie pamiętam. Głosowałam na tej komisji, ale nie mam pamięci do nazwisk, serio. Nie będę się popisywać. Był pan Świrski i taka jedna pani

- mówiła Scheuring-Wielgus. 

Na pytanie, kim są kandydaci wskazani przez prezydenta RP, odpowiedziała: "Nie pamiętam, pani redaktor". Na uwagę Lubeckiej, że posłanka ją zawiodła, Scheuring-Wielgus stwierdziła, że... następnym razem przygotuje się do rozmowy.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji składa się z pięciu członków powoływanych na 6-letnią kadencję - dwóch wyznacza prezydent RP, dwóch Sejm i jednego Senat.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#lewica #KRRiT #Joanna Scheuring-Wielgus

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo