Z OSTATNIEJ CHWILI

Ukraina: Dwie osoby zginęły w rosyjskim ostrzale rakietowym obwodu zaporoskiego • • •

Był poszukiwany przez Interpol za spowodowanie śmiertelnego wypadku. Został zatrzymany w Polsce

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który miał podwójne obywatelstwo - Rumunii i Mołdawii. Był on poszukiwany przez Interpol za spowodowanie śmiertelnego wypadku w Mołdawii oraz przez polski wymiar sprawiedliwości za przemyt.

Fot Fotomag/Gazeta Polska

O zatrzymaniu mężczyzny poinformowała rzecznik prasowa Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej Mirosława Aleksandrowicz.

- Od pięciu lat Interpol ścigał tego człowieka za spowodowanie wypadku w Mołdawii ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Decyzją mołdawskiego sądu najbliższe 5 lat 57-latek spędzi w areszcie

- podała Aleksandrowicz.

Polska prokuratura też poszukiwała tego człowieka w związku z tym, że podejrzewano go o przemyt białoruskich papierosów.

- Założył on fikcyjne firmy i prowadził nielegalną działalność wspólnie z 8 mieszkańcami powiatu ostródzkiego, którzy zostali zatrzymani już 6 kwietnia br. Pod przykrywką nielegalnych firm wozili ciężarówkami pod torfem wyroby tytoniowe z białoruską akcyzą

 - podała Aleksandrowicz.

W związku z tym 57-latek został też przesłuchany przez polskiego prokuratora i usłyszał zarzuty sprowadzania z terytorium Białorusi do Polski oraz przewożenia wewnątrz kraju wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Grozi mu za to kara grzywny.

 

 Źródło: Pap, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo