Mundial na Ukrainie? Mocna kandydatura do organizacji imprezy w 2030 roku

Hiszpania, Portugalia i Ukraina chcą wspólnie zorganizować piłkarskie mistrzostwa świata w 2030 roku - ogłosili szefowie trzech narodowych federacji podczas konferencji prasowej w siedzibie Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) w Nyonie.

Валерий Дед, CC BY 3.0 , via Wikimedia Commons

- Nasza oferta nie jest już ofertą iberyjską. To oferta europejska i jestem przekonany, że teraz jest znacznie lepsza niż wcześniej

- oświadczył prezes hiszpańskiej federacji Luis Rubiales.

Szef portugalskiej federacji Fernando Soares Gomes da Silva dodał, że UEFA "w pełni popiera" decyzję o włączeniu do projektu Ukrainy, która obecnie odpiera militarną agresję Rosji.

Obaj podkreślili, że decyzję popierają również rządy Hiszpanii, Portugalii i Ukrainy. Rubiales wspomniał, że szczegóły dotyczące udziału Ukrainy w projekcie zostaną dopracowane w nadchodzących miesiącach.

- Jesteśmy przekonani, że do 2030 roku będziemy mieć pokój w Europie i że Ukraina będzie w stanie zorganizować turniej w najlepszy możliwy sposób

- dodał Gomes.

W konferencji uczestniczył także prezes ukraińskiej federacji Andrij Pawełko.

Hiszpania, Portugalia i Ukraina będą rywalizować o prawo organizacji mundialu 2030 z innymi wspólnymi kandydaturami. Jedną z nich mają zgłosić Grecja, Egipt i Arabia Saudyjska, a inną chcą wysunąć cztery kraje Ameryki Południowej: Urugwaj, Argentyna, Paragwaj i Chile.

Ukraina już raz była współgospodarzem wielkiego turnieju piłkarskiego - w 2012 roku wspólnie z Polską zorganizowała mistrzostwa Europy.

Tegoroczne MŚ odbędą się w listopadzie i grudniu w Katarze, a mundial za cztery lata zorganizują USA, Kanada i Meksyk.

 

 Źródło: Pap, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo