Z OSTATNIEJ CHWILI

Piotr Żyła piąty w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Wygrali ex aequo Austriak Stefan Kraft i Norweg Halvor Egner Granerud • • •

Gmina fałszywie wiązana z satanistycznym kultem przegrała w sądzie z Twitterem

Holenderska gmina Bodegraven-Reeuwijk, fałszywie wiązana z satanistycznym, pedofilskim kultem, przegrała w sądzie sprawę, jaką wytoczyła Twitterowi, oskarżając go o niedostateczną walkę z rozprzestrzenianiem nieprawdziwych informacji na jej temat. Sąd orzekł, że serwis "zrobił wystarczająco dużo", aby usunąć wpisy zniesławiające miasteczko Bodegraven.

Zamek w Bodegraven
https://twitter.com/UWolters

Gmina Bodegraven-Reeuwijk pozwała Twittera we wrześniu w związku z pogłoskami rozsiewanymi w mediach społecznościowych przez trzech mężczyzn w 2021 roku - podał dziennik "Guardian".

W następstwie oszczerczych wpisów kilkadziesiąt osób przybyło do gminy, aby złożyć kwiaty na cmentarzu, gdzie rzekomo pochowano ofiary kultu. Władze 19-tysięcznego Bodegraven ogłosiły w zeszłym roku stan nadzwyczajny po tym, jak z powodu oskarżeń o satanizm doszło do zamieszek.

Jeden z trzech mężczyzn stojących za rozpowszechnianiem plotek przekonywał, że dopiero niedawno odzyskał pamięć na temat satanistycznych rytuałów i mordowania małych dzieci, czego rzekomo był świadkiem w latach 80. W czerwcu holenderski sąd orzekł, że nie ma dowodów na istnienie satanistycznej pedofilskiej siatki w Bodegraven.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#Holandia #pedofilia #satanizm #Twitter

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo