Ciepły i suchy dzień prawie w całej Polsce

W środę słonecznie na południowym zachodzie i na południu. Tam zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, przy czym duże głównie w strefie nadmorskiej - powiedziała synoptyk Grażyna Dąbrowska z biura prognoz IMGW.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Na Pomorzu i na północnym wschodzie będą nadal możliwe opady deszczu, choć będą to jedynie słabe opady. "Na pozostałym obszarze kraju w środę nie spodziewamy się raczej opadów" – dodała Grażyna Dąbrowska.

Maksymalna temperatura w środę wzrośnie, będzie się wahała w przedziale między 14 a 21 stopni. 14 stopni - w rejonach podgórskich Karpat i na Suwalszczyźnie. Najcieplej na Dolnym Śląsku, gdzie synoptycy przewidują temperatury sięgające 21 stopni.

Wiatr zmieni już swój kierunek zdecydowanie - na południowo-zachodni, a nawet na południowy. Będzie wiało już nieco silniej, choć średnią prędkość wiatru synoptycy z IMGW określają wciąż jako umiarkowaną.

Jedynie na Wybrzeżu i w górach wiatr będzie jeszcze dość silny i porywisty. "Porywy wiatru w terenach podgórskich i na Wybrzeżu nie powinny przekraczać 55 kilometrów na godzinę. W górach porywy wiatru mogą być silniejsze i dochodzić nawet do 80 kilometrów na godzinę" – poinformowała Grażyna Dąbrowska.

W nocy ze środy na czwartek wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane. Przelotne deszcze mogą wystąpić na zachodniej części Wybrzeża. Na pozostałej obszarze - bez opadów. Temperatura w przedziale od 5 do 12 stopni. Pięć stopni na przedgórzu Karpat, a 12 stopni na Wybrzeżu i na zachodzie kraju. Wiatr południowo-zachodni. Najsilniej będzie wiało na Wybrzeżu - do 75 kilometrów na godzinę; porywisty wiatr również wysoko w górach.

"W najbliższych dniach będzie ciepło i sucho. Opady są spodziewane przelotne, ale nie będą one obejmowały dużego obszaru i będą występowały tylko miejscowo" – powiedziała Grażyna Dąbrowska z biura prognoz IMGW. "Do końca tygodnia będzie się utrzymywała temperatura maksymalna w granicach 20 stopni, zwłaszcza na południu kraju, gdzie będzie najładniej" – dodała

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pogoda

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo