"Wyzwania, z którymi mierzą się młodzi naukowcy". O tym rozmawiał minister Czarnek

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek spotkał się we wtorek z jednym z najmłodszych profesorów w Polsce Mateuszem Krystianem Hołdą i prof. Jerzym Walochem z Katedry Anatomii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rozmawiali o wyzwaniach, z którymi mierzą się młodzi naukowcy.

Twitter/MEN

"Minister Przemysław Czarnek wziął udział w spotkaniu z jednym z najmłodszych prof. w Polsce Mateuszem Hołdą i prof. Jerzym Walochem z Uniwersytetu Jagiellońskiego"

- poinformowało we wtorek na Twitterze Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Jak zaznaczono, "temat rozmowy to wyzwania, z którymi mierzą się młodzi naukowcy". "Szef MEiN wskazał, że Akademia Kopernikańska ma pomóc badaczom w ich rozwoju" - przekazało MEiN.

Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego został pierwszym polskim naukowcem, któremu przyznano tytuł profesora tytularnego przed ukończeniem trzydziestego roku życia. Postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

Zajmuje się morfologią układu sercowo-naczyniowego – od poziomu organu do poziomu molekularnego – oraz technikami obrazowania architektury mięśnia sercowego.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo