"Dziękuję przyjacielowi". Prezydent Łotwy z wizytą w Polsce

Polska i Łotwa wraz z innymi państwami flanki wschodniej NATO stanowią forpocztę obrony przed rosyjskim imperializmem; nie ma między nami różnic w ocenie sytuacji na Wschodzie - napisał prezydent Andrzej Duda. Podziękował też prezydentowi Łotwy Egilsowi Levitsowi za wizytę w Polsce.

Andrzej Duda i Egils Levits
fot. Facebook/Andrzej Duda

Prezydent Łotwy przebywa we wtorek z wizytą w Polsce. Jak podawała rano Kancelaria Prezydenta, przywódcy Polski i Łotwy spotkali się w Belwederze; tematem ich rozmów była polityka bezpieczeństwa w regionie i relacje dwustronne.

"Dziękuję za dzisiejszą wizytę mojemu przyjacielowi, prezydentowi Łotwy Egilsowi Levitsowi. Polska i Łotwa wraz z innymi państwami flanki wschodniej NATO stanowią forpocztę obrony przed rosyjskim imperializmem. Nie ma między nami różnic w ocenie sytuacji na Wschodzie" - napisał we wtorek w mediach społecznościowych prezydent Duda po spotkaniu.

Levits jest jednym z uczestników rozpoczętej we wtorek dwudniowej konferencji Warsaw Security Forum - organizowanej przez Fundację Kazimierza Pułaskiego od 2014 r. dorocznej imprezy skupiającej polityków i ekspertów z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Andrzej Duda #Polska #Łotwa

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo