Prezydent Duda: Moją wielką ambicją jest Polska w G20

Przez okres siedmiu lat udało nam się osiągnąć bardzo wiele, oprócz jednego: nie weszliśmy do G20 - powiedział prezydent Andrzej Duda. Przyznał, że wejście Polski do grupy najbogatszych państw jest jego wielką ambicją.

Andrzej Duda
fot. Tomasz Jędrzejowski

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Belwederze z przedstawicielami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Zaznaczył, że przez ostatnie 7 lat udało się osiągnąć bardzo wiele.

- Mówiłem nawet o tym wczoraj do premiera Mateusza Morawieckiego (...) jednego nie udało nam się osiągnąć, a jesteśmy już prawie: jeszcze nie weszliśmy do G20. Moją wielką ambicją jest byśmy weszli do G20. Kto wie, który prezydent będzie miał tę satysfakcję i przyjemność, by Polskę do G20 wprowadzić. Mam cichą nadzieję, że może ja, choć sytuacja się skomplikowała

- przyznał Andrzej Duda.

Dodał, że obecnie wielką troską jest zabezpieczenie gospodarstw domowych przed zbliżającym się sezonem zimowym. Zauważył, że jeszcze kilka lat temu problemy z dostawami gazu czy węgla wydawały się nierealne. "Obawy o dostawy gazu do Polski w tej chwili nie ma, ale o węgiel, to czy go wystarczy dla wszystkich i jaka będzie jego cena, nadal jest to dziś ogromna troska" - podkreślił prezydent.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Andrzej Duda

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo