Najnowszy numer „GP”: Wywiad z Andrzejem Dudą. Prezydent RP o broni nuklearnej w Polsce

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 5 października 2022 r. szczególnie polecamy wywiad red. Tomasza Sakiewicza z Andrzejem Dudą. Prezydent mówi o udziale Polski w programie Nuclear Sharing. Będzie też analiza o Macieja Kożuszka o tym, czy Rosja może użyć broni jądrowej oraz tekst Piotra Lisiewicza o tym, dlaczego Sikorski powinien zniknąć z polityki. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

okładka najnowszego numeru GP
Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą

Cały wywiad red. Tomasza Sakiewicza z prezydentem RP Andrzejem Dudą znajdą Państwo w środowym numerze tygodnika „Gazeta Polska”.


 

Ponadto w numerze:

  • Zdradek. Od antykomunizmu do antypolskiej kanalii. Dlaczego szef dyplomacji Tuska musi zniknąć z polityki

W politycznym życiorysie Radosława Sikorskiego jest jedno wydarzenie, które pozostaje niesłusznie zapomniane. 8 sierpnia 2008 roku Rosja zaatakowała Gruzję. Zaledwie miesiąc później, 11 września 2008 roku, Radosław Sikorski spotkał się w Warszawie z ówczesnym i obecnym szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem. Może po to, by wpłynąć na Rosję, żeby zostawiła Gruzję w spokoju? – pomyślą Państwo. Nie, ton rozmów obu panów był zgoła inny. Ławrow ogłosił w Warszawie (!) w kontekście Gruzji, że żaden kraj nie powinien być wciągany „sztucznie” do NATO. Radosław Sikorski powiedział, że ma takie samo zdanie. W Polsce wszystkie trzy telewizje były wówczas w tych samych rękach, więc to niewyobrażalne dziś wydarzenie przeszło mało zauważone. A przecież było to coś więcej, niż niedawna wypowiedź Sikorskiego, że to Amerykanie uszkodzili Nord Streamy. Coś, co w wykonaniu przedstawiciela państwa polskiego byłoby dziś niemożliwe i pokazuje, jak daleką w międzyczasie przeszliśmy drogę.
- więcej w tekście Piotra Lisiewicza.

  • Putin i „nuklearne tabu”. Czy Rosja może użyć broni jądrowej?

„To nie jest blef” – stwierdził Władimir Putin na temat „wszystkich możliwych środków”, których Rosja może użyć do „obrony swoich ludzi”. Czy zwiększenie częstotliwości pogróżek oznacza, że Rosja jest w stanie zgotować światu apokalipsę? A może pokazuje, że Putinowi został tylko jeden środek – blefowanie właśnie?
- czytamy w analizie Macieja Kożuszka.

  • W sądzie prawo coraz mniej znaczy. Odwet „starych” w todze

Odmawiają orzekania, obrażają kolegów po fachu, a nawet kwestionują wyroki wydane przez sędziów, których status podważają. Przykładów jest wiele. Chociażby Marzanna Piekarska-Drążek z Sądu Apelacyjnego w Warszawie uchyliła – z tego właśnie powodu – skazanie brutalnego mordercy. Zdumiewa coś jeszcze – ich bezkarność.
- ujawnia Grzegorz Broński.

  • Czerwona pożoga. Kresy za pierwszego Sowieta

Od pierwszego dnia sowieckiej napaści na Polskę Armia Czerwona dokonywała mordów na żołnierzach i ludności cywilnej. Grabiła i niszczyła wszystko, co napotkała na swojej drodze. Dla mieszkańców Kresów nastał czas terroru i wielkiej trwogi. Zdarzało się, że ludzie nie spali całymi nocami, nasłuchując, czy za chwilę nie wkroczy do ich domu NKWD.
- więcej na ten temat w tekście Piotra Dmitrowicza.

  • Aby dawać odpór rosyjskiej propagandzie. Na froncie walki o prawdę

Podczas Zjazdu, który miał miejsce w miniony weekend w Spale, klubowicze i zaproszeni goście rozmawiali m.in. o obecnej sytuacji Polski oraz perspektywie uzyskania reparacji wojennych od Niemiec. Najważniejszym tematem były jednak wyzwania związane z trwającą na Ukrainie wojną. – Na froncie walki o prawdę pozostajemy tylko my, ale nie tylko redakcja „Gazety Polskiej” i inne redakcje, ale również Kluby. Nie ma drugiego takiego środowiska, tak zdeterminowanego, żeby dawać odpór przede wszystkim rosyjskiej propagandzie – mówiła red. Katarzyna Gójska, wicenaczelna tygodnika „GP”.
- obszerna relacja ze Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” w tekście Huberta Kowalskiego.

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo