Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Jaki peeling do twarzy wybrać?

Peeling enzymatyczny i mechaniczny należą do najpopularniejszych rodzajów kosmetyków złuszczających naskórek. To bardzo potrzebne kosmetyki w regularnej pielęgnacji skóry. Nie wszyscy jednak mogą stosować np. peeling mechaniczny. Rozwiązaniem dla skóry tłustej są najczęściej peelingi enzymatyczne lub żelowe typu peel-off.

Foto: mat. prasowy
Ask Nieruchomości

Dlaczego warto stosować peeling do twarzy?

Peeling gruboziarnisty, enzymatyczny, peel-off, a także chemiczny łączy z pewnością jedno: są to kosmetyki, które służą pozbyciu się martwego naskórka i odświeżeniu skóry. Tego typu zabieg jest bardzo potrzebny i powinien stanowić nieodłączną część naszej rutyny pielęgnacyjnej. Przede wszystkim dlatego, że w ten sposób głęboko oczyszczamy skórę i przygotowujemy ją do kolejnych etapów pielęgnacji. Sprawiamy dzięki temu, że składniki odżywcze z serum, maski czy kremu wnikają lepiej w skórę i skuteczniej ją odżywiają, nawilżają, przywracają równowagę. Warto spróbować, tym bardziej że wybór produktów jest obecnie naprawdę bardzo bogaty: https://nabea.pl/pl/menu/pielegnacja/twarz/peelingi-do-twarzy-163.html

Nie tylko do złuszczania martwego naskórka

Martwy naskórek nie tylko sprawia, że skóra wygląda na zmęczoną, przesuszoną i pozbawioną blasku. Warstwa takiego naskórka skutecznie utrudnia także dotarcie kosmetyków pielęgnacyjnych, takich jak choćby podstawowy krem nawilżający, do głębokich warstw skóry. Chemiczny, mechaniczny czy enzymatyczny peeling nie tylko jednak usuwa taki naskórek. Korzyści z jego stosowania jest znacznie więcej. 
Jeśli do skóry twarzy stosuje się regularnie zabieg z wykorzystaniem peelingu, wspomaga się także proces odbudowy komórkowej. Peeling otwiera i oczyszcza pory, a przy tym zmiękcza skórę. Poprawia się także mikrokrążenie w skórze, a ta jest dzięki temu lepiej dotleniona. Efekt to także wygładzona, ujędrniona skóra o wyrównanym kolorycie. Peeling przyspiesza regenerację skóry, a także ułatwia usuwanie nadmiaru sebum.

Peelingi mechaniczne — za co je lubimy?

Najczęściej stosowane i najchętniej wybierane są peelingi mechaniczne, które bez problemu można stosować w domu. Dzielą się one na grubo-, średnio- i drobnoziarniste. Nie są jednak one polecane ani do skóry wrażliwej, ani cery suchej, ponieważ mogą prowokować jej dodatkowe podrażnienie. Nawet po kosmetyki naturalne tego typu nie powinny sięgać osoby z cerą tłustą lub trądzikową. Mechaniczne tarcie może bowiem prowokować do zaostrzenia stanu zapalnego, jak również przyspieszonej produkcji sebum. 
Większość osób z powodzeniem może jednak korzystać z tego typu kosmetyków. Do wyboru są przede wszystko peelingi, w których materiałem złuszczającym są drobinki owoców, orzechów, zbóż. Coraz więcej produktów ma naturalny skład. Część wzbogacona jest tak cennymi dla naszej skóry dodatkami jak na przykład kwas hialuronowy.

Komu poleca się peeling enzymatyczny i peel-off?

Nie wszyscy mogą stosować peelingi mechaniczne. Alternatywą dla nich są kosmetyki enzymatyczne oraz typu peel-off. Pierwsze mają najczęściej dość kremową konsystencję, drugie – żelową, która po krótkim czasie zasycha i zdejmuje się ją delikatnie odrywając od twarzy lub zmywając z pomocą ciepłej wody albo toniku. To produkt, który poleca się osobom borykającym się z różnego rodzaju stanami zapalnymi, nadprodukcją sebum. Maski peel-off to z kolei najlepszy wybór dla osób o skórze wrażliwej. Produkty te głęboko, ale jednocześnie delikatnie oczyszczają twarz, nie powodując jednak podrażnień. 

Ciekawym rozwiązaniem są także peelingi chemiczne, natomiast tego typu zabiegi najlepiej wykonać w gabinecie kosmetycznym. Szczególnie jeśli nie próbowałaś nigdy wcześniej tego typu zabiegu, nie ryzykuj i nie wykonuj go sama w domu. Kosmetyczka podpowie ci, które rozwiązanie jest dla ciebie najlepsze. 
 

 



Źródło: ASK Nieruchomości

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
artykuł sponsorowany
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo