Wisła Kraków znalazła następcę Jerzego Brzęczka

Radosław Sobolewski został nowym trenerem piłkarzy Wisły Kraków. Zastąpił na tym stanowisku Jerzego Brzęczka, który podał się do dymisji. Umowa z nowym szkoleniowcem będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku i zawiera opcję jej przedłużenia w przypadku awansu do PKO BP Ekstraklasy.

Radosław Sobolewski został nowym trenerem Wisły Kraków
fot. Tomasz Jędrzejowski / Gazeta Polska

Radosław Sobolewski to jeden z najlepszych piłkarzy w historii Wisły. W latach 2005-13 wywalczył z "Białą Gwiazdą" cztery tytuły mistrzowskie. Był też zawodnikiem: Jagiellonii Białystok, Wisły Płock, Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski i Górnika Zabrze. W dorobku ma też 37 występów w reprezentacji Polski.

Radosław Sobolewski zastąpił Jerzego Brzęczka

Po zakończeniu kariery piłkarskiej został trenerem. W Wiśle pełnił rolę asystenta: Dariusza Wdowczyka, Kiko Ramireza, Joana Carrillo, Macieja Stolarczyka. Jesienią 2016 roku oraz jesienią 2017 roku przejmował tymczasową opiekę nad pierwszym zespołem prowadząc go w sumie w ośmiu spotkaniach.

Od sierpnia 2019 do kwietnia 2021 roku pełnił funkcję trenera Wisły Płock, która pod jego kierunkiem rozegrała 62 oficjalne mecze. 14 lutego Sobolewski wrócił do Wisły Kraków i zostając asystentem w sztabie Brzęczka.

Jako trener Wisły zadebiutuje w piątkowym meczu ŁKS Łódź. "Biała Gwiazda" zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli 1. ligi z dorobkiem 17 punktów.

 

 Źródło: pap, niezalezna.pl

#Wisła Kraków #Jerzy Brzęczek #Radosław Sobolewski

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo