Z OSTATNIEJ CHWILI

Piotr Żyła piąty w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Wygrali ex aequo Austriak Stefan Kraft i Norweg Halvor Egner Granerud • • •

Śmiszek poprowadził lekcję w liceum. W sieci zawrzało. „Hipokryzja pełną parą. Kto na to pozwolił?”

Przedstawiciele Młodej Lewicy z Poznania 1 września przekonywali, że wraz z nowym rokiem szkolnym uczniowie zetkną się z wadliwą i upolitycznioną edukacją. Nikt nie spodziewał się jednak, że dojdzie do tego tak szybko. W poniedziałek 3 października lekcję w I LO we Wrocławiu poprowadził bowiem... Krzysztof Śmiszek, poseł Lewicy.

Krzysztof Śmiszek jako nauczyciel
fot. Twitter/Krzysztof Śmiszek

Śmiszek, tym, że pojawił się we Wrocławiu w roli nauczyciela w liceum, pochwalił się na Twitterze. 

- Dzisiaj mam przyjemność poprowadzić lekcję Wiedzy o Społeczeństwie w I LO we Wrocławiu! Rozmawiamy o wartościach w państwie i prawie. W młodych jest nadzieja!

- napisał, dodając zdjęcie z lekcji. 

Warto podkreślić, że zgodnie z prawem agitacja wyborcza na terenie szkół jest zabroniona. W tym przypadku zadziałał jednak zapewne przepis, który mówi, że za agitację "nie uznaje się prowadzonych przez szkołę zajęć z zakresu edukacji obywatelskiej polegającej na upowszechnianiu wśród uczniów wiedzy o prawach i obowiązkach obywateli, znaczeniu wyborów w funkcjonowaniu demokratycznego państwa prawnego oraz zasadach organizacji wyborów". 

Tym sposobem Śmiszek wypisywał na tablicy hasła "wolność", "równe prawa", "godność" czy "trójpodział władzy" i wyjaśniał, co jego zdaniem to oznacza. 

Wiele osób zastanawia się, czy to dobrze, że lekcję prowadzi czynny polityk:

 

 Źródło: niezalezna.pl

#lewica #szkoła #Krzysztof Śmiszek

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo