Jaka będzie dzisiejsza noc. Zobacz prognozę pogody

W nocy z poniedziałku na wtorek wystąpią w kraju przelotne opady deszczu. Wysoko w górach będzie padał śnieg - poinformował dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Mateusz Barczyk.

bielyvlk, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

W nocy przelotnie popada. Zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na południowym wschodzie prognozowana wysokość opadów to około 10 mm, a w Karpatach opady śniegu i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 20 cm.

Temperatura minimalna od 3 stopni Celsjusza na Podhalu, 7-8 stopni na pozostałym obszarze i 11 stopni nad morzem. Wiatr w nocy osłabnie. Jedynie na wschodzie może powiać do 60 km/h. W Tatrach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

- We wtorek więcej pogodnego nieba. Deszcz głównie na wschodnim Pomorzu oraz na wschodzie Polski

- dodał synoptyk.

Zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego z lokalnymi przelotnymi opadami deszczu, a wysoko w Karpatach również śniegu. Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na Podhalu, do 14-16 stopni na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, we wschodniej połowie kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni.

 

 Źródło: Pap, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo