Ukraińcy chcą do NATO i Unii Europejskiej

83 proc. ukraińskiego społeczeństwa opowiada się za wstąpieniem ich kraju do NATO - wynika z opublikowanych rezultatów badania ośrodka Rating. Gdyby na Ukrainie odbyło się referendum w sprawie dołączenia do NATO, 83 proc. badanych zagłosowałoby za akcesją do Sojuszu, 4 proc. byłoby przeciwko, a 9 proc. nie oddałoby głosu.

Zdjęcie ilustacyjne
pixabay.com

W piątek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że jego kraj składa wniosek o dołączenie do NATO w trybie przyspieszonym.  - Poparcie dla wejścia do NATO jest najwyższe w historii badań - podkreśla ośrodek. W czerwcu 2022 r. za wstąpieniem do NATO było 76 proc. badanych.

W referendum w sprawie dołączenia do Unii Europejskiej 86 proc. uczestników sondażu opowiedziałoby się za wejściem do wspólnoty, 3 proc. byłoby przeciwko, a 7 proc. nie wzięłoby udziału w głosowaniu.

W badaniu przeprowadzonym w dniach 1-2 października wzięło udział 2000 pełnoletnich mieszkańców wszystkich regionów, oprócz terytorium tymczasowo okupowanego i miejsc, w których nie ma ukraińskiej sieci.

 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo