Nieparlamentarne odzywki poseł Platformy. A Gabrielę Lenartowicz zapytano tylko o CPK…

Gabriela Lenartowicz pochwaliła się na Twitterze, że brała udział w proteście przeciwko budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Spotkało się to z pytaniami części internautów. Jak zareagowała poseł Platformy Obywatelskiej? Jej słowa wywołały falę oburzenia.

Gabriela Lenartowicz
Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Rafał Trzaskowski powiedział kiedyś po co nam CPK, skoro będzie lotnisko w Berlinie.

Mamy gigantomanię premiera Morawieckiego, który proponuje lotnisko w szczerym polu. W Berlinie udało się po latach, i będziemy mieli lotnisko, które.. no trudno będzie z nim konkurować. Mamy Okęcie, mamy lotnisko w Modlinie, i to absolutnie Warszawie wystarczy – mówił prezydent Warszawy.

Politycy PO sprzeciwiają się inwestycji w Centralny Port Komunikacyjny. Poseł PO Gabriela Lenartowicz wzięła udział w demonstracji przeciwko CPK i opublikowała w sieci zdjęcia z protestu.

Odpowiedziała jej internautka „Eva”:

Kolejna posłanka z PO, której przeszkadza rozwój Polski. Po co wy się do Sejmu pchacie, skoro nic nie chcecie robić dla dobra kraju??!!!

– napisała.

Odpowiedź parlamentarzystki zdziwiła niejednego.

A warto tak się prostytuować za te marne grosiki od tłita?

- odpisała Lenartowicz.

Internauci są zażenowani poziomem języka poseł PO.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. ha, zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie ma obsługiwać 40 mln pasażerów rocznie. W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz.

CPK ma być wybudowany do 2027 r. wraz z realizacją niezbędnych połączeń z komponentami sieci kolejowej i drogowej.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo