Z OSTATNIEJ CHWILI

Co najmniej 15 zabitych i 27 rannych w zamachu bombowym w mieście Ajbak • • • PKN Orlen podpisał umowy z Aramco Overseas Company dot. finalizacji środków zaradczych wynikających z warunkowej decyzji KE ws. przejęcia przez Orlen kontroli nad Lotosem • • •

Amerykański senator: Rosja może uderzyć w punkty dystrybucji pomocy dla Ukrainy, w tym lotniska w Polsce

- Jest całkiem możliwe, by Rosja uderzyła w punkty dystrybucyjne, z których amerykańskie i inne sojusznicze dostawy trafiają na Ukrainę, w tym lotniska w Polsce - powiedział w rozmowie z CNN Marco Rubio, amerykański senator, członek Komisji Spraw Zagranicznych.

Marco Rubio
fot. Gage Skidmore from Surprise, AZ, United States of America - Marco Rubio, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=109816675

Przedstawiciele USA i NATO z powagą traktują nuklearne groźby Władimira Putina i możliwość rozlania się konfliktu na Ukrainę na inne regiony świata.

Marco Rubio, senator amerykański, w rozmowie z CNN stwierdził, że jego zdaniem "całkiem możliwe jest, by Putin uderzył w punkty dystrybucyjne, z których amerykańskie i inne sojusznicze dostawy trafiają na Ukrainę", w tym lotniska w Polsce.

O taki rozwój sytuacji, gdy Rosja zaatakuje na terytorium NATO, Rubio wyraził najwięcej niepokoju.

Senator, który jest członkiem Komisji Spraw Zagranicznych i według mediów, wtajemniczony jest w odprawy Pentagonu, przyznał, że "NATO będzie musiało zareagować w takiej sytuacji", ale odpowiedź warunkuje od skali i sposobu rosyjskiej agresji. 

Rubio uważa, że ryzyko ataku nuklearnego na Ukrainę "jest prawdopodobnie wyższe dzisiaj niż miesiąc temu" i jego zdaniem, Putin jest bliższy "kroku pośredniego", za jaki uważa atak na punkt logistyczny, który nie musi znajdować się na Ukrainie.

David Petraeus, były szef CIA, wskazał, że w razie nuklearnego ataku Rosji na Ukrainę, NATO zniszczy wszystkie rosyjskie jednostki na Ukrainie, na Krymie oraz na Morzu Czarnym.

 

 Źródło: CNN, niezalezna.pl

#Ukraina

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo