Zełenski dziękuje za poparcie Ukrainy w drodze do NATO

Na Twitterze prezydenta Ukrainy umieszczony został wpis, w którym Wołodymyr Zełenski dziękuje krajom Europy Środkowej i Wschodniej za poparcie w drodze do NATO. Jest to odpowiedź na oświadczenie przywódców 9 państw, w tym Andrzeja Dudy.

www.president.gov.ua

„Jestem szczerze wdzięczny dobrym sąsiadom, krajom Europy Środkowej i Wschodniej – za poparcie członkostwa Ukrainy w NATO i potępienie próby aneksji terytoriów Ukrainy przez Rosję”

– napisał Zełenski na Twitterze, wymieniając liderów dziewięciu państw, w tym Polski.

Oświadczenie przywódców

W niedzielę na stronie Kancelarii Prezydenta RP zostało udostępnione wspólne oświadczenie prezydentów państw Europy Środkowo–Wschodniej będących członkami NATO w sprawie prób nielegalnej aneksji terytoriów Ukrainy przez Rosję.

Ponawiamy nasze poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy; nie uznajemy i nigdy nie uznamy rosyjskich prób zaanektowania jakiejkolwiek części terytorium Ukrainy - podkreślili we wspólnym oświadczeniu prezydenci państw Europy Środkowo-Wschodniej, będących członkami NATO.

„Pozostajemy nieugięci w naszym poparciu dla podjętej podczas Szczytu NATO w Bukareszcie w 2008 roku decyzji w sprawie przyszłego członkostwa Ukrainy. Wspieramy Ukrainę w jej obronie przed rosyjską inwazją, domagamy się od Rosji natychmiastowego wycofania wojsk ze wszystkich okupowanych obszarów i zachęcamy Sojuszników do znaczącego zwiększenia pomocy wojskowej dla Ukrainy"

- podkreślono w oświadczeniu.

Oświadczenie podpisali: prezydent Czarnogóry Milo Dziukanović, prezydent Republiki Czeskiej Milosz Zeman, prezydent Republiki Estońskiej Alar Karis, prezydent Republiki Litwskiej Ginatas Nauseda, prezydent Republiki Łotewskiej Egilis Levits, prezydent Republiki Macedonii Północnej Stewo Pendarowski, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, prezydent Rumunii Klaus Iohannis i prezydent Republiki Słowackiej Zuzana Czaputova.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina #NATO #Andrzej Duda #Wołodymyr Zełenski

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo