Czarnek odpowiada Schetynie: Jeśli koledzy z PO nie rozkradną miliardów, to szkoły ogrzeją

Minister Przemysław Czarnek odpowiedział posłowi PO Grzegorzowi Schetynie, który martwił się zapowiedziami wnioskowania o zarząd komisaryczny w miastach, gdzie samorządy nie poradzą sobie z ogrzaniem szkół. - Panie Schetyna, wszyscy wiedzą, że jeśli koledzy z Platformy nie rozkradną tych miliardów, które przekazujemy, to szkoły bez problemu ogrzeją. A wtedy komisarzy nie będzie - napisał minister edukacji i nauki.

Przemysław Czarnek
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Były lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna napisał na Twitterze, że PiS "ustami ministra Czarnka straszy samorządy wprowadzeniem komisarzy, jeśli szkoły nie poradzą sobie z ogromnymi podwyżkami cen energii" - powołując się na piątkową wypowiedź Przemysława Czarnka. 

Minister edukacji i nauki skomentował wówczas informacje, że niektóre szkoły, na skutek rosnących cen energii elektrycznej, mogą mieć kłopoty z ogrzewaniem budynków i tym samym mogą wprowadzić nauczanie zdalne. "To jest święty obowiązek samorządu utrzymać i ogrzać szkołę dla dzieci" - podkreślił. "Podkreślam, jeżeli ktoś to będzie robił celowo, tylko po to, żeby zejść z temperaturą do 15 stopni Celsjusza i wygonić dzieci na nauczanie zdalne, to - powtarzam - będziemy występować o zarząd komisaryczny i będziemy w tym bezwzględni" - podkreślił Czarnek. 

Tym razem minister Czarnek odniósł się do wypowiedzi Schetyny.

- Panie Schetyna, wszyscy wiedzą, że jeśli koledzy z Platformy nie rozkradną tych miliardów, które przekazujemy, to szkoły bez problemu ogrzeją. A wtedy komisarzy nie będzie. A jak tam Pana przyjaciel Sikorski? Kiedy przeprosicie za niego Polskę?

- napisał na Twitterze minister edukacji i nauki. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Grzegorz Schetyna #Przemysław Czarnek

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo