Ostatnia droga J. Śmietany

  

W Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie pochowany zostanie dziś wybitny gitarzysta jazzowy Jarosław Śmietana. Podczas uroczystości śpiewała będzie Karen Edwards – amerykańska wokalistka i pianistka, która współpracowała z Jarosławem Śmietaną.

Muzyk zmarł 2 września w wieku 62 lat. Na początku tego roku przeszedł operację po wykryciu guza mózgu, nie wrócił już do pełni sił.

Jarosław Śmietana był jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich gitarzystów jazzowych. Nagrał kilkadziesiąt płyt i ponad 200 kompozycji jazzowych.

W 1998 r. nagrodzono go Fryderykiem, ostatnią płytę zrealizował w 2012 r. z Wojciechem Karolakiem i Billym Nealem. W latach 70. był leaderem grupy Extra Ball, a potem formacji: Sounds, Big Band Symphonic Sound Orchestra, Polish Jazz Stars Band oraz Namysłowski-Śmietana Quartet.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,PAP


Wczytuję komentarze...

Premier będzie z mieszkańcami Małopolski

/ twitter.com/MorawieckiM

  

- Zapewniam, że będziemy z mieszkańcami w tych miejscach Małopolski, w których rzeki grożą wylaniem i podtopieniem domów - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Premier wziął udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego w związku z sytuacją pogodową w Małopolsce; uczestniczyli w nim m.in. wicepremier Beata Szydło, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

[polecam:https://niezalezna.pl/272680-posiedzenie-sztabu-kryzysowego-chcemy-pomoc-wszystkim-ludziom-na-miejscu-podkresla-premier]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl