"To jest właśnie niszczenie demokracji". Kaczyński o atakach na podręcznik prof. Roszkowskiego

"Zauważcie państwo, jaki jest straszliwy atak na podręcznik prof. Roszkowskiego" - mówił w Szczecinie prezes PiS Jarosław Kaczyński. W jego ocenie, to dowód na to, że liberalno-lewicowe środowiska w zły sposób określają pojęcie "wolności".

Jarosław Kaczyński
fot. Twitter/PiS

Historia i teraźniejszość to nowy przedmiot szkolny, który będzie obowiązkowy dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych. Od 1 września 2022 r. jest wprowadzany w klasie I liceum ogólnokształcącego, technikum i branżowej szkoły I stopnia. Do użytku dopuszczono trzy podręczniki, a jeden z nich - prof. Wojciecha Roszkowskiego - stał się celem hejtu. 

Mówił o tym prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Szczecinie. 

Zauważcie państwo, jaki jest straszliwy atak na podręcznik prof. Roszkowskiego. Mimo, że to nie jest przecież podręcznik obowiązkowy, bo nauczyciele mają wybór. Ale w ogóle to, że ktoś ośmielił się coś takiego napisać i przedstawić do szkół, to już jest "skandal". To jest właśnie to ich pojęcie wolności, żadnej wolności ma nie być, żadnego pluralizmu w mediach. To, że istnieje telewizja publiczna, która mówi co innego niż TVN to jest skandal. Wszyscy powinni mówić to samo

- wymieniał Kaczyński. 

"Co to jest? To jest właśnie niszczenie demokracji" - dodał prezes PiS.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#hit #PiS #Jarosław Kaczyński

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo