Macierewicz zapowiada zawiadomienie KRRiT ws. reportażu TVN. "Muszą ponieść konsekwencje"

Podczas Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Spale przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz zapowiedział powiadomienie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie reportażu "Siła kłamstwa" wyemitowanego w telewizji TVN. - Autorzy i ta telewizja za te kłamstwo i oszustwo muszą ponieść konsekwencje - powiedział.

Antoni Macierewicz
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Tragedia smoleńska była jednym z tematów, jakie Antoni Macierewicz poruszył w swoim przemówieniu do uczestników Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Spale. Przewodniczący podkomisji smoleńskiej mówił m.in. o fałszywych informacjach, jakie są publikowane w sprawie katastrofy. - Ja nie mam wątpliwości, że pan Lasek, pan Tusk, ci ludzie, będą państwa próbowali oszukiwać. Ich nie obchodzą loki wybuchowe, że zidentyfikowaliśmy materiały wybuchowe - mówił Macierewicz. - Mówią na przykład, że nie opublikowaliśmy wyników badań NIAR. Albo nie wiedzą, jaki był kontrakt, albo po prostu oszukują i kłamią. 

- Pan Donald Tusk zakazał badania, że pełną odpowiedzialność za Smoleńsk ponieśli Rosjanie, czyli wyeliminował z badania komisji jeden z istotnych kierunków badania. Później pan Jerzy Miller, gdy przygotowywał ludzi do badania powiedział im, że Wasz raport ma być taki sam, jak Anodiny

- przypominał Macierewicz. 

Gdy okazało się, że pan Lasek, gdy otrzymał ekspertyzę, która jasno stwierdzała, że były dwa wybuchy, to powiedział, że wybuch to brzydkie słowo, musimy to zmienić, niech będą pożary! To jest nieprawdopodobne, takie fałszowanie. W związku z tym te raporty musieliśmy zweryfikować. 

Odnosząc się do materiału telewizji TVN "Siła kłamstwa", wyemitowanym najpierw 12 września br. w "Czarno na białym" w TVN24, a następnie 18 września w otwartym kanale TVN., Macierewicz stwierdził: "Mimo tego, że wiedzą, że jest inaczej, liczą, ze siła TVN jest tak wielka, że można kłamać". 

- My tę sprawę przekażemy teraz do KRRiT dlatego, bo autorzy i ta telewizja za te kłamstwo i oszustwo muszą ponieść konsekwencje. Liczę na państwa, że nas wesprzecie, nie można się zgodzić  na to, żeby upowszechniać kłamstwo

- powiedział przewodniczący podkomisji smoleńskiej.

- Nie możemy pozwolić na to, żeby kłamstwo smoleńskie zabijało pamięć pana prezydenta - podsumował Macierewicz. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Antoni Macierewicz #Smoleńsk

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo