Kaczyński o postawie Sikorskiego: "Nic nowego pod słońcem"

"Koń jaki jest, każdy widzi, Sikorski również" - prezes PiS Jarosław Kaczyński krótko skomentował wyczyn Radosława Sikorskiego. Polityk PO stał się głównym bohaterem rosyjskiej propagandy.

Jarosław Kaczyński
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Od poniedziałku w okolicach Bornholmu doszło do kilku uszkodzeń bałtyckich gazociągów Nord Stream 2 i Nord Stream 1 i wycieku gazu. Stacje sejsmologiczne Danii, Szwecji, Polski i Niemiec zarejestrowały wstrząsy wskazujące na podwodne eksplozje. Komentując te zdarzenia na Twitterze Sikorski napisał we wtorek: "Thank you, USA". 

Rzecznik Departamentu Stanu Ned Price oświadczył w środę, że "idea, że USA stały za wybuchami gazociągów Nord Stream, jest niedorzeczna i nie jest niczym więcej, niż funkcją rosyjskiej dezinformacji".

Wpis Sikorskiego, wykorzystany przez rosyjską propagandę, w czwartek został usunięty z Twittera. Ale, mimo to, został wykorzystany do propagandy podczas Rady Bezpieczeństwa ONZ, gdzie Sikorskiemu dziękował... rosyjski dyplomata. 

O postawę Sikorskiego zapytano prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas spotkania w Koszalinie. Szef partii rządzącej odpowiedział krótko:

Nic nowego pod słońcem. Koń jaki jest, każdy widzi, Sikorski również

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Jarosław Kaczyński #PiS #Radosław Sikorski

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo