Prezes PiS: Praworządność jest łamana. Robią to liczni wyznawcy "doktryny Neumanna" w sądach

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Koszalinie odniósł się do obecnej sytuacji w wymiarze sprawiedliwości. "Sądy łamią zasadę równości obywateli wobec prawa w sposób niesłychanie bezczelny" - stwierdził.

Jarosław Kaczyński
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Zjednoczona Prawica często jest oskarżana, także przez instytucje europejskie, o "łamanie praworządności". Podczas swojej wizyty w Koszalinie prezes PiS Jarosław Kaczyński przyznał, że praworządność jest łamana, ale... w sądach. 

- W Polsce dochodzi do łamania praworządności, ale kto ją łamie? Wyznawcy, liczni, w sądach, "doktryny Neumanna". On powiedział, że sądy są nasze. Sądy łamią zasadę równości obywateli wobec prawa w sposób niesłychanie bezczelny

- powiedział Kaczyński. 

Prezes PiS przypomniał m.in. fakt podważania statusu sędziów przez innych sędziów, do którego dochodzi w sądach: "Mamy do czynienia z elementami anarchii" - podkreślił. 

Kaczyński przypomniał sprawę wyborów korespondencyjnych, które próbowano zorganizować podczas szczytu epidemii koronawirusa. Stwierdził, że skandalem jest, że sprawy karne mają samorządowcy, którzy wydali listy wyborców, podczas gdy prawo - w jego ocenie - łamali ci, którzy list nie wydali. Prezes PiS zaznaczył, że ten fakt zdecydowanie wskazuje, że prokuratura w Polsce nie jest upolityczniona. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#sądy #Prawo i Sprawiedliwość #Jarosław Kaczyński

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo