Jarosław Kaczyński rzucił wyzwanie opozycji. "PiS jest za jednością w tej skrajnej sytuacji"

"Często pada pytanie o jedność społeczeństwa i klasy politycznej. Prawo i Sprawiedliwość jest za taką jednością w tej tak skrajnej sytuacji. Ale to nie może być jedność połączona z wojną" - powiedział podczas wizyty w Koszalinie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Co na to opozycja?

Jarosław Kaczyński
screen z transmisji na żywo

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, witając się z mieszkańcami Koszalina, mówił m.in. o trudnej walce z wykluczeniem komunikacyjnym. - Wiemy, że w Polsce jest jeszcze wiele zadań do wypełnienia. Dobrze będzie, jeżeli nasza formacja, która zapowiada takie rzeczy i je robi, będzie przy władzy - stwierdził Kaczyński. 

Szef partii rządzącej mówił również o wojnie na Ukrainie. W jego ocenie, groźby użycia broni jądrowej przez Rosję są bardzo niebezpieczne w skali świata. Wspomniał również o gwałtownym pogorszeniu się sytuacji ekonomicznej na świecie, dodając, że obecna sytuacja wywołana jest m.in. przez "szaleństwo Putina". 

- W tej sytuacji często pada pytanie o jedność społeczeństwa i klasy politycznej. Prawo i Sprawiedliwość jest za taką jednością w tej tak skrajnej sytuacji. Ale to nie może być jedność połączona z wojną. To nie my wysyłamy bojówki pod spotkania naszych przeciwników, to nie my atakujemy ludzi, którzy przychodzą na spotkania Donalda Tuska. Jeżeli ten sposób uprawiania polityki zostanie zmieniony i to zostanie wyraźnie zadeklarowane, jeżeli jakoś się będziemy porozumiewać wokół sprawy zasadniczej, czyli suwerenności Polski, wokół tego co nam się nam należy - środków europejskich i reparacji, to wtedy oczywiście jesteśmy jak najbardziej otwarci

-  powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Ale nie można połączyć wody z ogniem, wojny z porozumieniem. W wielu sprawach się nie zgadzamy i nie będziemy się zgadzać. Ale tych kilka spraw podstawowych, odnoszących się do narodowego interesu, musi być traktowane jako wspólne. Trzeba o nie wspólnie zabiegać.

- Musimy wspólnie wiedzieć, że Polska musi mieć się czym bronić. Bo jeżeli, nie daj Boże, Rosjanom na Ukrainie się uda, to wtedy kolej na Polskę, nie ma co do tego wątpliwości - podkreślił.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Jarosław Kaczyński #PiS

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo