Tweet Sikorskiego to niewygodny temat dla całej opozycji. Władze PO wywołane do tablicy

Wpis Radosława Sikorskiego odnośnie ataków na infrastrukturę Nord Stream stał się idealnym prezentem dla rosyjskiej propagandy. Rosjanie cytują Sikorskiego, a co na to polska opozycja? Politycy Lewicy, pytani o całą sytuację, wywołują do tablicy... Platformę Obywatelską.

Radosław Sikorski
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Włodzimierz Czarzasty z Lewicy został zapytany w sobotę na konferencji prasowej o krytykę dotyczącą europosła PO, byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego za jego wpisy na Twitterze sugerujące, że za uszkodzeniami rosyjsko-niemieckiego gazociągu stoją Stany Zjednoczone.

- W sprawie pana Sikorskiego muszą zająć stanowisko władze Platformy Obywatelskiej. My możemy powiedzieć tylko jedną rzecz, że na pewno żaden z nas nie napisałby takiego tweeta

 - odpowiedział wicemarszałek Sejmu, który na konferencji wystąpił wraz z Robertem Biedroniem i Adrianem Zandbergiem.

Tweet Sikorskiego wykorzystali Rosjanie

Od poniedziałku w okolicach Bornholmu doszło do kilku uszkodzeń bałtyckich gazociągów Nord Stream 2 i Nord Stream 1 i wycieku gazu. Stacje sejsmologiczne Danii, Szwecji, Polski i Niemiec zarejestrowały wstrząsy wskazujące na podwodne eksplozje.

Komentując te zdarzenia na Twitterze Sikorski napisał we wtorek: "Thank you, USA". Rzecznik Departamentu Stanu Ned Price oświadczył po tym, że "idea, że USA stały za wybuchami gazociągów Nord Stream, jest niedorzeczna i nie jest niczym więcej, niż funkcją rosyjskiej dezinformacji".

Wpis Sikorskiego, wykorzystany przez rosyjską propagandę, w czwartek został usunięty z Twittera. W piątek Rada Bezpieczeństwa ONZ odrzuciła zgłoszony przez USA i Albanię projekt rezolucji potępiającej Rosję za jej próbę aneksji terytorium Ukrainy i wzywającej ją do wycofania wojsk. Przeciwko projektowi zagłosowała tylko Rosja, mająca prawo weta. Poruszenie wywołało wystąpienie rosyjskiego dyplomaty, który... podziękował Radosławowi Sikorskiemu za wpis o Nord Stream.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Radosław Sikorski #Platforma Obywatelska

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo