"Część go broni, część chowa głowy w piasek". Solidarna Polska: Polacy ocenią polityków PO po wpisie Sikorskiego

Politycy Solidarnej Polski domagają się wyrzucenia Radosława Sikorskiego z Platformy Obywatelskiej. W tej sprawie zwołana została dziś konferencja prasowa pod siedzibą PO. Jacek Ozdoba podkreślał na niej, że Sikorski "nie jest kretynem" i miał świadomość, że jego wpis nt. rosyjskich gazociągów zostanie wykorzystany przez rosyjską propagandę. "To jest przykre, że były premier (Donald Tusk), broni takich działań - mówił wiceminister klimatu i środowiska.

Twitter

Wpis Radosława Sikorskiego, w którym dziękuje za zniszczenie rosyjskich gazociągów Stanom Zjednoczonym, został wykorzystany  przez rosyjskiego dyplomatę podczas ostatniego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ. Zdaniem Jacka Ozdoby, "to postawienie kropki nad "i", nad karierą polityczną Radosława Sikorskiego".

"Kiedy Federacja Rosyjska wykorzystuje wpis Radosława Sikorskiego, Donald Tusk, bez zapiętych pasów, komentuje zupełnie inne tematy, nie odnosi się do tego w żaden sposób"

- mówił Ozdoba.

Wiceminister klimatu i środowiska podkreślił wagę obecnej sytuacji, niepewność Europy oraz reputację Polaków, którzy są postrzegani jako wielkoduszni dobroczyńcy, "a były minister spraw zagranicznych wpisuje się w narrację Federacji Rosyjskiej".

"Radosław Sikorski był kiedyś drugą osobę w państwie, był ministrem spraw zagranicznych, to nie jest kretyn, to jest osoba, która dzisiaj odpowiada za wpisanie się w narrację federacji rosyjskiej. Jako Solidarna Polska oczekujemy, że Donald Tusk natychmiast wyrzuci Radosława Sikorskiego. Koniec kariery tego człowieka już nastąpił. Ja sobie nie wyobrażam, żeby on w przyszłości gdziekolwiek znalazł się na liście"

- oznajmił polityk. Podkreślił też, że stanowisko Sikorskiego zostało odebrane przez Departament Stanu USA jako rosyjska dezinformacja, czego Donald Tusk nie komentuje, a Rafał Trzaskowski "broni tego człowieka".

"Oficjalnie Federacja Rosyjska wykorzystała polskiego europosła Radosława Sikorskiego do swojej propagandy i jako element wojny. Więc Donald Tusk powinien natychmiast go wyrzucić (...) Inaczej Donald Tusk wpisze się w narrację federacji rosyjskiej"

- zaznaczył Ozdoba.

Polacy powiedzą "sprawdzam"

Szef Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Sławecki zwrócił uwagę, że to Polacy ocenią zachowanie polityków Platformy Obywatelskiej. "Dzisiaj państwo, jako opinia publiczna, będziecie mogli powiedzieć sprawdzam" - powiedział.

"To Donald Tusk, nie odpowiada na słowa swojej prawej ręki, to politycy Platformy Obywatelskiej schowali głowę w piasek, część polityków Platformy Obywatelskiej broni Radosława Sikorskiego. Dlatego państwo, jako opinia publiczna, możecie powiedzieć "sprawdzam", czy dla Donalda Tuska jest ważniejszy interes partyjny, czy interes Polski"

- stwierdził Sławecki.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#wpis Sikorskiego #Solidarna Polska #Platforma Obywatelska #Donald Tusk

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo