Komitet obrony Sikorskiego po scenach w ONZ. Fogiel: Giertych "dwoi się i troi, by przekonać, że to wielki triumf"

Podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, przedstawiciel Kremla pokazał tweet Radosława Sikorskiego odnoszący się do ataków na Nord Stream 1 i 2 i podziękował byłemu szefowi polskiego MSZ. Na Sikorskiego spadła w polskiej przestrzeni politycznej i medialnej kolejna fala krytyki, a w obronę wziął go Roman Giertych. "Od rana dwoi się i troi, by przekonać kogoś, że w ONZ nie wydarzyło się to, co się wydarzyło, a tak w ogóle to wielki triumf Radosława Sikorskiego i jego małżonki" - stwierdził rzecznik PiS, Radosław Fogiel.

Twitter

Rada Bezpieczeństwa ONZ odrzuciła w piątek zgłoszony przez USA i Albanię projekt rezolucji potępiającej Rosję za jej próbę aneksji terytorium Ukrainy i wzywającej ją do wycofania wojsk. Przeciwko projektowi zagłosowała tylko Rosja, mająca prawo weta. Cztery kraje wstrzymały się od głosu.

Poruszenie wywołało wystąpienie rosyjskiego dyplomaty, który podziękował Radosławowi Sikorskiemu za wpis o Nord Stream. Kilka dni temu Sikorski zasugerował wpisem na Twitterze, że za uszkodzeniami rosyjsko-niemieckiego gazociągu stoją Stany Zjednoczone. "Thank you, USA" - napisał były szef MSZ.

Komentował to m.in. premier Mateusz Morawiecki, natomiast rzecznik PiS Radosław Fogiel skomentował aktywność na Twitterze Romana Giertycha w tej sprawie.

"Podczas gdy politycy PO w większości udają, że ich nie ma, mec. Giertych od rana dwoi się i troi, by przekonać kogoś, że w ONZ nie wydarzyło się to, co się wydarzyło, a tak w ogóle to wielki triumf Radosława Sikorskiego i jego małżonki"

- napisał.

Poniżej Fogiel zamieścił tweety Romana Giertycha, w których ten odnosi się m.in. stwierdzenia Rosjan, że Anne Applebaum należy do "wewnętrznego grona decyzyjnego Białego Domu".

Od poniedziałku w okolicach Bornholmu doszło do kilku uszkodzeń bałtyckich gazociągów Nord Stream 2 i Nord Stream 1 i do wycieku gazu. Stacje sejsmologiczne Danii, Szwecji, Polski i Niemiec zarejestrowały wstrząsy wskazujące na podwodne eksplozje.

Rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu Ned Price oświadczył w środę, że "idea, że USA stały za wybuchami gazociągów Nord Stream, jest niedorzeczna i nie jest niczym więcej, niż funkcją rosyjskiej dezinformacji".

Wpis Sikorskiego, wykorzystany przez rosyjską propagandę, w czwartek został usunięty z Twittera. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo