Z OSTATNIEJ CHWILI

Zmarł aktor Jan Nowicki - informuje Polski Instytut Sztuki Filmowej • • •

Biden: NATO nie da się zastraszyć. "Panie Putin, nie zrozum błędnie tego, co mówię"

Ameryka i jej sojusznicy nie dadzą się zastraszyć Putinowi - oznajmił dziś prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Podkreślił również, że "świat nigdy nie uzna prób aneksji ukraińskiego terytorium", a Sojusz Północnoatlantycki i USA nie zaprzestaną wspierania Ukrainy.

Joe Biden
whitehous.gov

"Co do przemówienia pana Putina tego poranka: Ameryka i jej sojusznicy nie dadzą - podkreślam - nie dadzą się zastraszyć Putinowi i jego nieodpowiedzialnym słowom i groźbom"

- powiedział Biden w wystąpieniu w Białym Domu poświęconym głównie huraganowi Ian.

Biden powtórzył, że Ameryka i świat nigdy nie uznają prób aneksji ukraińskiego terytorium, nie zrezygnują z polityki wspierania Ukrainy.

"Ameryka jest w pełni przygotowana, by wraz z sojusznikami z NATO bronić każdego centymetra terytorium NATO - każdego centymetra. Więc, panie Putin, nie zrozum błędnie tego, co mówię. Każdy centymetr"

- podkreślił Biden.

Nie wierzcie Putinowi

Prezydent USA odniósł się również do ostatnich zniszczeń gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2. Jego zdaniem uszkodzenia nie są przypadkiem.

"To był celowy akt sabotażu. Teraz Rosjanie pompują dezinformacje i kłamstwa, więc współpracujemy z naszymi sojusznikami, by dowiedzieć się tego, co dokładnie się stało"

- powiedział Biden w wystąpieniu w Białym Domu. Jak dodał, rozkazał swojej administracji, by pomogła chronić infrastrukturę krytyczną sojuszników USA i wyśle na miejsce nurków, by zbadali incydent.

"Nie wiemy jeszcze, co dokładnie się tam zdarzyło. Ale po prostu nie słuchajcie tego, co on [Putin] mówi. Wiemy, że to nie jest prawda"

- zaapelował prezydent.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#wojna na Ukrainie #Rosja #Ukraina #USA #Joe Biden

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo