Żenujące tłumaczenia Sikorskiego. Kaleta: „Myśli, że polski naród jest na tyle głupi, by w to uwierzyć”

- Sikorski mógł zrobić jedną prostą rzecz, powiedzieć. "przepraszam, strzeliłem głupotę", ale facet dalej brnie w to brnie, myśląc, ze polski naród jest na tyle głupi, że nie będzie rozumiał tego, co wypisuje  - powiedział poseł PiS Piotr Kaleta, komentując tłumaczenia Radosława Sikorskiego w sprawie jego wpisu na Twitterze, gdzie zasugerował, że to Amerykanie stoją za wysadzaniem gazociągów.

n/z: Radoslaw Sikorski, fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

Od poniedziałku w okolicach Bornholmu doszło do kilku uszkodzeń bałtyckich gazociągów Nord Stream 2 i Nord Stream 1 i wycieku gazu. Stacje sejsmologiczne Danii, Szwecji, Polski i Niemiec zarejestrowały wstrząsy wskazujące na podwodne eksplozje.

Komentując te zdarzenia na Twitterze, były szef MSZ, europoseł PO Radosław Sikorskim wpisał się w działania rosyjskiej propagandy, sugerując, że odpowiedzialność za wybuch gazociągów ponosi USA. - Thank you, USA - napisał.

Sikorski się tłumaczy 

Po lawinie krytyki zdecydował się na usunięcie wpisu i podjął próby wytłumaczenia się. - Uszkodzenie Nordstream zawęża pole manewru Putina. Jeśli będzie chciał wznowić dostawy gazu do Europy, będzie musiał rozmawiać z krajami kontrolującymi gazociągi Brotherhood i Jamał; To jest z Ukrainą i Polską - Dobra robota - pisał. Polityk zauważył ponadto, że "Ukraina i kraje Bałtyckie od 20 lat sprzeciwiały się budowie gazociągów Nord Stream". 

Polityk zamieścił też nagranie, w którym prezydent Joe Biden mówi: "Jeśli Rosja dokona inwazji na Ukrainę, nie będzie już Nord Stream 2. Położymy temu kres". Polityk przekonywał ponadto, że cieszy go, iż "Nordstream, który zwalczały wszystkie polskie rządy od 20 lat, jest w 3/4 sparaliżowany".  -To dobre dla Polski. Oby duńskie śledztwo ustaliło sprawców. Robocze hipotezy o tym, kto miał motyw i zdolność, aby to zrobić, stawiam naturalnie tylko we własnym imieniu - zaznaczył.

Pustka intelektualna

Tłumaczenia Radosława Sikorskiego w rozmowie z portalem Niezalezna.pl skomentował poseł PiS Piotr Kaleta. - Sikorski mieni się takim wielkim człowiekiem, który potrafi robić takie szpanerskie gesty, ładnie wygląda. Gdybyśmy tylko na nie patrzyli, to wydawałoby się nam, że on myśli. Dlatego pod tym względem PR-owym jest on genialny. Pustka intelektualna jest jednak przerażająca - stwierdził.

- Przeżylibyśmy to wszystko, gdyby ten człowiek nie wypowiedział się w taki sposób, że skorzystał na tym wrogi nam kraj. To jest już niebezpieczne. Możemy rozumieć, że człowiek nie dociąga w pewnych kwestiach, ale jeżeli celowo naraża na szwank swoją ojczyznę, to trzeba najzwyczajniej w świecie pogonić

- dodał. 

- Sikorski mógł zrobić jedną prostą rzecz, powiedzieć. "przepraszam, strzeliłem głupotę", ale facet dalej brnie w to brnie, myśląc, ze polski naród jest na tyle głupi, że nie będzie rozumiał tego, co wypisuje 

- zakończył Kaleta. 

 

 Źródło: Niezalezna.pl

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo